Tornerans Mágusképző Szakiskola
Köszöntünk mindenkit az oldalon!

Amennyiben már regisztrált tag vagy, kérjük kattints a Bejelentkezés gombra, viszont ha vendég, nézz bátran körbe, itt is, és a főoldalon is (amit elérsz fent, a Főoldal gombra kattintva). Amennyiben regisztrálni akarsz, klikk a Regisztráció ikonra a fenti menüsortban, töltsd ki a tesztet, és pár nap után be lesz regisztrálva a karaktered!

Kellemes böngészést kíván: a vezetőség
Tornerans Mágusképző Szakiskola
Köszöntünk mindenkit az oldalon!

Amennyiben már regisztrált tag vagy, kérjük kattints a Bejelentkezés gombra, viszont ha vendég, nézz bátran körbe, itt is, és a főoldalon is (amit elérsz fent, a Főoldal gombra kattintva). Amennyiben regisztrálni akarsz, klikk a Regisztráció ikonra a fenti menüsortban, töltsd ki a tesztet, és pár nap után be lesz regisztrálva a karaktered!

Kellemes böngészést kíván: a vezetőség
Tornerans Mágusképző Szakiskola
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tornerans Mágusképző Szakiskola

Tornerans Mágusképző Szakiskola :: http://torneransmagusk.atw.hu/
 
Bejárati csarnok - Page 5 75555681FőoldalKezdőlapLegutóbbi képekKeresésFelvételizésBelépésRegisztráció

Megosztás | 
 

 Bejárati csarnok

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Next
SzerzőÜzenet
Bitta Gewinn
Diák - Pilluamuleto
Bitta Gewinn

nő Nyilas Jelige : Ifjú, balhés féltünde
Hozzászólások : 469
Évfolyam : Második
Kor : 50

Bejárati csarnok - Page 5 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Bejárati csarnok   Bejárati csarnok - Page 5 Icon_minitimeCsüt. Júl. 16 2009, 15:14

Ahogy elhallgatnak a diákok olykor felmérhető a sugdolózás, de Bittust jelen pillanatban nem érdekli. Fáradt, s besokalt. Várja a tanév végét, s már nem is kicsit nagyon. Ami azt illeti Bittus arcára is mosolyt csalt ahogy Mel nyomatékosította Bittus mondatai után a nem illiket. Talán ez volt az egyetlen mosolya hetek óta...
-Tudom. De már ők azt hiszik, hogy a prefektusság nekünk csak rang. Pedig az kötelességekkel és elvárásokkal jár. Persze ők ezt nem tudják. Ami azt illeti. Személyesen nem tudom kik, de néhány sétámon láttam őket, s felküldtem őket az emeletre. Nem egyszer. Persze diákok. Elfelejtik.
Mondja Gewinn, s arcára egy nagyobb mosoly is kiül.
-Mellesleg én megvagyok. Nem túl jól, mert rémálmok gyötrenek, de megvagyok. És te?
Kérdi, miközben elhaladnak néhány diák mellett, s azok közül az egyik meglöki a lányt. Bittusnak nem is kell több, előrántja a pálcáját, s rámutat a tanulóra ingerülten, majd megszólal, kissé humorosan.
-Szeretnél te is botladozni, mert csak egy kis varázslás.
Mondja, s egy apró varázslattal a pálcájának végéből egy kis vízsugár jön létre lelocsolva a diák arcát.
-Nem vagyok jó kedvembe. Kérlek, ne húzd az idegeim. S mellesleg szerintem is szép a telihold a tónál éjféltájban...
Azzal megindul a kapu felé.
-Mel, lemegyünk a városba?
Vissza az elejére Go down
Melinda Warren
Diák - Pilluamuleto
Melinda Warren

nő Ikrek Jelige : Törpilla
Hozzászólások : 940
Évfolyam : Második
Kor : 31

Bejárati csarnok - Page 5 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Bejárati csarnok   Bejárati csarnok - Page 5 Icon_minitimeCsüt. Júl. 16 2009, 15:30

*Eléggé idegesítőek ezek a diákok Melinda számára is.*
- Igen, van benne valami. Sosem fogják megérteni, milyen nehéz is a mi munkánk. Csak egyszer belegondolnának! Persze, velük még biztos nem volt olyan, hogy egy nap kétszer is végig kellett járniuk az egész iskolát, egy új diák miatt... *"művészi" fejcsóválással, és egy megjátszott sóhajjal illusztrálja rendkívül nehéz sorsukat.*
- Rémálmok? Valami izgalmas könyvet kellene olvasnod elalvás előtt, és az majd kiveri a fejedből az ilyen álmokat. Nekem bejött. Egyébként, én nagyon jól vagyok... Csak egy kicsit fáradt. Bár én inkább a vizsgák és a dolgozatok miatt. Egyébként, tudod miért voltak olyan szép tiszták a múlt hét elején a Déli toronyban a folyosók? *kérdezi, miközben figyeli a kisebb közjátékot. Csak kuncog egyet, mikor a srác elázik.*
- A nadrágját kellett volna lelocsolnod. Sokkal cikibb. *persze nem tudja megállni, hogy ne szivassa meg ő is a fiút, így felé bök pálcájával, és kimondja a bűbájt.*
- Rideo! *furcsa tekintettel nézi, ahogy a srác a földön fetreng a csikizéstől.*
- Ezzel meg vajon mi történhetett? *kérdezi "meglepődve".*
- Rendben, mehetünk. Úgyis régen voltám már ott. Vagy talán még soha, ki tudja... Ami azt illeti, nekem tudnom kéne, de mindegy.
Vissza az elejére Go down
Bitta Gewinn
Diák - Pilluamuleto
Bitta Gewinn

nő Nyilas Jelige : Ifjú, balhés féltünde
Hozzászólások : 469
Évfolyam : Második
Kor : 50

Bejárati csarnok - Page 5 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Bejárati csarnok   Bejárati csarnok - Page 5 Icon_minitimeCsüt. Júl. 16 2009, 15:39

-Majd igen. A büntetőmunkák előbb utóbb őket is elérik...
*Mondja kuncogva Bittus, s szemében csillogás látszódik, s el is neveti magát Melinda viselkedésén. Nem nagyon szól még semmit a lány tetteire, de magában megjegyezte.*
~Ezt majd azért megkérdezem tőled...~
*Gondolja, majd a lány kérdésénél a mosoly ráfagy Bittus arcára.*
-Hát ugye a szüleimet megölték, s folyton álmodok. Vagy a múltról, vagy a...
*Sóhajt egy mélyet és folytatja.*
-...vagy a jövőről. De mindben ott van. S veszélynek vagyok kitéve, ha az álmaimban a jövő jelenik meg.
*Azzal Mel tanácsára, hogy a srác nadrágját kellett volna lelocsolnia ismét a fagyott mosoly megolvadt, s Bittus hozzátett 1-2 szót.*
-Miért? Még a végén azt hitték volna, hogy "élvezi" a jelenlétünket.
*Azzal kitör Bittusból a nevetés a saját hülyeségén, mikor hatalmas röhögést hal maga mögül, s a fiú a földön fetreng a nevetéstől.*
-Oh, neked is tetszett a viccem?
*Kérdi Bittus, s leveszi a fiúról a varázslatott*
-Mel, ígyis eléggé megaláztuk őt. Kíméljük már.
*Azzal léptei a város felé indul, s nemsokára meg is érkeznek. *
-Én sem gyakran járok ide, de Alinának kell étel.
Vissza az elejére Go down
Arachna Moriarty
Diák - Extremus
Arachna Moriarty

nő Skorpió Hozzászólások : 63
Évfolyam : Második
Kor : 32

Bejárati csarnok - Page 5 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Bejárati csarnok   Bejárati csarnok - Page 5 Icon_minitimeVas. Júl. 19 2009, 11:28

*Hosszú idő telt el mióta elhagyta a legutóbbi iskoláját. Pontosabban kivágták rendbontásért. Van ez így, nem különösebben érdekelte a dolog, attól még roppant mód jól szórakoztak. A régi szép idők. Kislányból idő közben nagylány lett. Lilu azért hiányzik neki, ő volt az a lány, akivel felhőtlen kapcsolata volt és mái napig gondol rá. Meglepődne ha látná, milyen magas lett az egykor kicsi lányka, akit úgy szeretett, mintha a húga lenne. Néhány évig magántanuló volt a szülei azonban úgy döntöttek, hogy ismét beíratják egy iskolába és sűrűn imádkoznak közben, hogy ne csapják ki innen is. Felelőtlenség lett volna megígérni nekik, hogy rendes és jó kislány lesz.
Mivel az iskola nincs túl messze Svédországtól hamar ideér. Mire jó a korán kelés. Pocsék idő volt végig, nem csoda hát, hogy eső elleni ruha van rajta. Haja itt ott még így is vizes lett, de nem zavarja, Svédországban hozzászokik az ember.
Először is, nincs elragadtatva attól, hogy ismét szabályok közé van zárva. Valahogy képtelen elviselni a bezártságot és azt, ha megmondják neki mit tegyen. Ettől eltekintve valahol igazuk van szüleinek, nem árt ismét iskolába járni és egy közösség része lenni.
Mivel nem egy hülye gyerek, tökéletesen feltalálja magát és sikerül mindenféle külön útra tévedés nélkül megtalálnia a kastélyt. Segítségére volt egy kitűnő térkép, amit apja gyűrt zsebébe. Most legalább hasznát veszi. Mikor megvan az épület, egy kaján vigyor jelenik meg arcán és elindul a bejárati ajtó felé. A birtokon nem lát senkit, nem csoda, hűvös az idő, ki az, az elvetemült, aki ilyenkor kint mászkál. Átvág a parkon és megállás nélkül nyit be az épületbe. Először ugye a csomagok. Szép sorban fogja meg mindet és egy laza ám de erőteljes dobással hajítja be. Nagyon koppan mindegyik a kőpadlón. Mikor mindezzel megvan, belép ő is.*
-Pf... *Első reakció az előcsarnokba lépve. Első dolga gyorsan körbekémlelni a terepet, majd megáll a szanaszét borult bőröndjei mellett és várakozik a megváltóra, aki a szobájába kíséri. Körbenézve nem vészes, sőt elég nagy. Karba fonja karjait álldogálás közben. Vizes tincseiből néha kiszökik egy-egy csepp víz és végigfolyik arcán. Penge vékony ajkaira néha ráharap. Mit megtenne, ha most hallgathatna zenét, vagy bármit. Ez a csend idegőrlő. Ha nem lesz jobb, előveszi varázspálcáját. Azt legalább kitűnően kezeli, nagy előnnyel indul sokakkal szemben.*
Vissza az elejére Go down
Melinda Warren
Diák - Pilluamuleto
Melinda Warren

nő Ikrek Jelige : Törpilla
Hozzászólások : 940
Évfolyam : Második
Kor : 31

Bejárati csarnok - Page 5 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Bejárati csarnok   Bejárati csarnok - Page 5 Icon_minitimeSzer. Júl. 22 2009, 12:05

Némileg felvidítja, hogy John szinte egyik mondatát sem tudja befejezni. Úgyhogy hatalmasakat ásítozva, lép be a bejárati csarnokba, de most már jobb a kedve, mégha ez nem is látszik az arcán. Az érzéseit remekül el tudja rejteni, hogy ha ő nem akarja, hogy más is tudja, mit érez, akkor mások nem is látják rajta. Ha más nem is, ez tökéletesen megy neki.
- Messziről jöttél? - kérdezi, csak hogy feloldja egy kicsit az egész kastélyon eluralkodó hatalmas csendet. A tanárok és a diákok már valószínűleg alszanak, és a prefektusok sem sétálgatnak már. Még azok a diákok is nyugovóra tértek már, akik betöltötték a tizennyolcat, pedig ők is bármeddig kint tartózkodhatnak.
Olyan nyomasztó ez a csend... Máskor mindig van valami zaj, emberek beszélgetnek, meg minden ilyesmi.
A bejárati csarnokban megállnak egy kicsit, mert más úgysem láthatja Melinda... Nagyon menő öltözékét. A lány leül a lépcsőre, és azon gondolkozik, hogy mit kérdezhetne.
- Mit gondolsz, hogy fognak menni a vizsgák? Csak mert elég későn jöttél. Mindkét értelemben. Jársz majd átváltoztatástanra? Ha igen, jobb lesz, ha azt csinálod, amit a tanár mond, mert Akane-sensei két mintadiákot megbuktatott, mert nem voltak bent az utolsó óráján. És képzeld, egész végig vérben turkálunk, és varázsköröket kell rajzolnunk... Annyira fölösleges, ha harcban van szükségünk az átváltoztatástanra, akkor mit csináljnk? Sebezzük meg az ellenfelünket, rohanjunk oda, és kérjünk tőle egy kis vért? Tiszta hülyeség, nem véletlenül van pálcánk... Használnunk kéne, és nem vérből készült varázsköröket rajzolgatni... Tiszta lökött az a nő, látszik, hogy a középkorból jött. Egy undok, szadista... - elharapja a mondat végét, mivel egy kísértet lebeg át az előcsarnokon, és nagy furcsán néz rájuk.
- Mesélj te is valamit út közben! - kéri a fiút, miközben feltápászkodik a lépcsőről, mert a végén még ott alszik el.
- Indulhatunk is tovább, nem?
Vissza az elejére Go down
Vendég



Bejárati csarnok - Page 5 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Bejárati csarnok   Bejárati csarnok - Page 5 Icon_minitimeSzer. Júl. 22 2009, 12:27

Feszülten követi Melindát, egyenesen a bejárati csarnokba. Érzi hogy Melinda nem túl boldog, hogy fel kellett ébrednie, de sajnos már nem tudja visszacsinálni, és csak napközben ideérni, így inkább csak próbál nem gondot okozni.
- Hát, nem jöttem túl közelről, északról jöttem, Finnországi hómezőkről.
Közben John majdnem fejre esik amikor Melinda leül a lépcsőre, mert nem vette észre a lépcsőket, annyira lenyűgözte az elvarázsolt mennyezet.
Meglepődik a szellem láttán...nem minden nap lebegnek az emberrel szeme előtt keresztül szellemek a világban.
- Természetesen indulhatunk, és szeretnék elnézést kérni a korai érkezésemért. - próbál a lehetőleg nem az első napon hátrányba kerülni, azzal hogy a kar prefektusát hajnalok-hajnalán felébresztette.
Azzal elindul Melinda után a lépcsőn.
- Minden erőmmel azon leszek, hogy a vizsgák a lehető legjobban sikerüljenek, de szerintem csak egy értelemben jöttem későn, más szemszögből korán jöttem, de ez nézőpont kérdése. Nem hiszem hogy járni fogok átváltozástanra, ha jól láttam nekem nem lesz a tárgyaim között. Én legjobban a bájitaltan órákat várom már, különben sem érzem hasznát az átváltozástannak, mert harc közben nemigen lehet egy kis vért kérni az ellenféltől, aztán nekiállni rajzolgatni, mint egy óvodás... - itt kifogy a szóból, és csak séta közben csodálja a falon a festményeket.
Vissza az elejére Go down
Vendég



Bejárati csarnok - Page 5 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Bejárati csarnok   Bejárati csarnok - Page 5 Icon_minitimeKedd Júl. 28 2009, 16:31

*A lány a Signumus magaslat felől, a szobájából jutott el ide. Na igen. Érkezése óta nem nagyon dugta ki az orrát. De persze erre az oka is meg volt, ugyan is egy kicsit félős a leányzó*
~Na igen. Egyzser ide érkeztem meg~ *hümmög egy kicsit magában, ahogy körülnéz*
~De valami más helyre is el akarok jutni~ *körbe fordul és nézelődni kezd. A szoknya, ami a lányon van, megpördül körülötte. Szép esésű, finom anyagú ruha. Szépség és kellem, ez a két dolog, ami élteti a lányt... És a szoknya suhogása feledteti is a lánnyal a próblémáját*
~Mere menjek? Merre nem tévedek el? És ha eltévedek, akkor hogy keveredek ide vissza?~ *áll egy darabig egy helyben, majd sétállni kezd a nagy csarnokban.*


A hozzászólást Beatriz Eloisa Mendes összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Júl. 28 2009, 17:33-kor.
Vissza az elejére Go down
Vendég



Bejárati csarnok - Page 5 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Bejárati csarnok   Bejárati csarnok - Page 5 Icon_minitimeKedd Júl. 28 2009, 16:43

*Arwen a szobájában vacilál, hogy mit tegyen. Mindjárt itt van a vizsga és még mindig nem jutott el oda ahova a többi diák. Vagyis a könyvtárba. Felkapva pár jegyzetet, amit bepakolt a táskájába, üres lapok is kerülnek mellé és persze a tollak. Felkapva a táskáját és úgy megy ki a szobából, majd a klubhelyiségen át le a lépcsőkön a bejárati csarnokon keresztül. Mikor leért a lépcsőn egy-két diákot vett észre, meg egy különös lányt. Odalépdelt hozzá, majd barátságosan köszönt. Meg be is mutatkozott, mert nem igazán ismeri őt.*
- Szia, Arwen R. Kearston, a signumus prefektusa. Látom valamit keresel, segíthetek?
*Eközben mosoly kúszik az arcára, majd folytatja.*
- Tudod, nem sokára itt vannak a vizsgák és arra gondoltam, hogy elmegyek a könyvtárba kicsit tanulni. Ha szeretnél velem jöhetsz, utána meg megtudom mutatni neked az iskolát.
*Magyarázza a lánynak, majd közelebb lép az iskola ajtaja felé. Megvárja, míg a lány hozzá csatlakozik, persze ha szeretne.*
Vissza az elejére Go down
Vendég



Bejárati csarnok - Page 5 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Bejárati csarnok   Bejárati csarnok - Page 5 Icon_minitimeKedd Júl. 28 2009, 17:02

*Úgy néz ki, hogy megjött a felmentő sereg. A lány hirtelen mozdulatokkal megigazgatja a ruháját, a feltűzött hajából kilógó tincseket pedig hátra tuszkolja. Így láthatóvá válik a teljes arca. Talán ő sem tudja, hogy miért, de az arára egy mosoly kerül Arwen bemutatkozását hallva*
-Szia! Beatriz Eloisa Mendes- *közben a kezét nyújtja ő is*
~Furcsa szokás~ *rázza meg egy kicsit a fejét, olyan alig észrevehetően, mert ugye a tündék meghajolni szoktak és nem egymás kezeit fogdosni. Bár már meg is szokhatta volna, hogy az embereknek is vannak furcsa szokásaik*
~Vajon ha megkérdezem tőle, hogy ezt miért csinálják, megsértődik?~ *elmélkedik el egy kicsit magában, de úgy dönt, hogy ez lehet, hogy túl személyes vagy hülye kérdés*
-Könyvtár? Ott még nem voltam...- *mondja, és továbbra is nézelődik*
-Illetve, tulajdonképpen még sehol sem voltam...- *néz a lányra bizakodva, hogy talán ő majd segít neki itt eligazodni*
-És mit keresel a könyvtárban? Úgy értem, hogy milyen könyveket?- *kíváncsi tünde. Ritka egy dolog az ilyen, de előfordul* ~Mindent tudni fejfájás~ *csitítja magát a lány, majd Arwent figyeli.*


A hozzászólást Beatriz Eloisa Mendes összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Júl. 28 2009, 17:31-kor.
Vissza az elejére Go down
Vendég



Bejárati csarnok - Page 5 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Bejárati csarnok   Bejárati csarnok - Page 5 Icon_minitimeKedd Júl. 28 2009, 17:11

*A bemutatkozásra bólint egyet, hogy megértette. Kicsit furán néz, mikor a könyvtárról kezd el kérdezősködni.*
- Hát a könyvtárban vannak olyan könyvek, amiket mi nem kaptunk kézhez, így kénytelen vagyok elmenni és ott kijegyzetelni mindent.
*Majd egy apró mosoly díszeleg az arcán, de még mindig nem tudja hova tenni, hogy a lány nem igazodott még ki a kastélyban. De hát ez van, mikor idekerült azt se tudta hol van a klubhelyiség. Ezekbe belegondolva fintorog el magában, amit nem mutat ki.*
- Te mikor jöttél ide? Mert még órákon se láttalak.
*Kérdezgeti miközben már az iskola kapui felé kezdett elmenni. Az ajtónál megállt, hogy Beatriz kövesse.*
Vissza az elejére Go down
Vendég



Bejárati csarnok - Page 5 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Bejárati csarnok   Bejárati csarnok - Page 5 Icon_minitimeKedd Júl. 28 2009, 17:28

*Na igen a lány szerint az emberek a furák, az emberek szerint pedig ő a csodabogár*
~Mikor jöttél? Miért nem láttalak az órákon...vagy nem emlékszem rád... Hát igen, témánál vagyunk~ *gondolja, majd egy kicsit megrándítja a vállát.*
~Előbb vagy utóbb úgy is mesélnem kell. Bár erre már volt is példa. Serenity egész jól fogadta, de hogy más mit is szól hozzá, azt még nem tudom...~ *elmélkedett egy kicsit a lány, miközben egy pár száll haj a lány arcába szökött.*
-Én... Illetve a családom és én egy darabig Ausztráliában éltünk, az Unikornisok völgyében. Sok legenda terjeng erről a helyről, de talán csak sz igaz azókból, amit hallottam, hogy tündék laknak ott- *mosolyodik el Bea, aztán még folytatja a mondandókáját, még egy pár információt árulva ezzel el magáról*
-Aztán Dél-Amerikába költöztünk...- *a lány keze alig láthatóan szorul ökölbe, miközben követi a másik lányt, akár merre is vezessen az útjuk.*
~Költöztünk?... Inkább oda citáltak, hurcoltak...~ *de ezt a gondolatot nem mondaná ki semmi pénzért sem. Ez ugyan is a múltja része, és elég fájdalmas a lánynak.*
-Ott indiánokkal is találkoztam, és lényegében közöttük nevelkedtem- *a miértre válasz valószínűleg válasz nem jönne, de persze meg lehet próbálni.*


//fagy//
Vissza az elejére Go down
Thierry de Montmorency
Karvezető - Pilluamuleto
Thierry de Montmorency

nő Mérleg Hozzászólások : 1651
Tantárgy(ak) : Bűbájtan, Mágusirodalom tanár
Kor : 43

Bejárati csarnok - Page 5 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Bejárati csarnok   Bejárati csarnok - Page 5 Icon_minitimeSzer. Júl. 29 2009, 19:52

//parkból//

A lány humora igencsak tetszik Thierrynek. Üde színfolt az iskola szürke hétköznapjaiba, hisz főleg így a vizsgaidőszak közeledtével igencsak feszülnek a kedélyek az iskola falain belül. Nos, érthető is mondjuk, mert Thierry nem éppen a jó szívéről híres. Elég keményen odavágja a dolgokat, a sértéseket és a kioktatásokat, főként, ha az ő tantárgyáról van szó.
Remélhetőleg Amelie már kiheverte a professzornál történt látogatását. Talán, de csakis talán akkor kicsit elvetette a sulykot Thierry. De szemmel láthatóan viszont a lány előnyére vált a kemény dorgálás.
- Szerintem hamar meg lehet tanulni. Igazából minden emeletnek van valami jellegzetessége, attól függően, hogy milyen irodák, vagy lakosztályok helyezkednek el ott. De persze, ez lehet csak nekem van így, más nem látna benne logikát.
Ez így egy kicsit egoistán hangzik, pedig egyáltalán nem szánta annak Thierry. Most már mindegy, kimondta a kissé kétértelmű mondatot, visszaszívni pedig nem szokás. A felejtés átok, nos az pedig túl veszélyes lenne jelen esetben.
- De ott van. A déli torony felé kell menni. - mutat fel a magasba, hiszen elég jól látható a torony innen a parkból. – Megjegyzem, nagyon magason van.
Száját kicsit elhúzza, de elég jól látható ahhoz, hogy még messziről is észrevegyék a nemtetszést. Márpedig Thierrynek nem tetszik, hogy olyan magason van. De nem tud mit tenni, miatta nem fogják leköltöztetni a házat a földszintre. Mondjuk a lakosztályától nincsen messze, de ha innen lentről nézzük, akkor vagy egy napi járás. Némi túlzással.
- Higgye el, nem árt meg. – csipkelődik kicsit. Bár tény, semmi probléma nincs Ophelia alkatával, mondjuk mint tanár ezt észre sem vette… de nem kell, hogy túlságosan is elkényelmesedjen a lány, és a végén még egy elég súlyos egyéniséggé nője ki magát. – De most egy bő hónapig, még biztosan pihenhet, hisz a tanév végére ért ide. Addig pedig mire elkezdődik az év, minden bizonnyal megszokja.
Mondja a lánynak, újból felvéve nyersebbik stílusát. Ophelia végre belép azon a hatalmas nagy ajtón. Bár közel sem olyan ijesztő, mint a mérete. Elég barátságosnak mondható az előtér. Tehát a lány előre megy, a bőrönd utána reppen, majd Thierry lép be. Szerencsére semmi sincs lemaradva. Viszont sajnálatos, már itt megkezdődik a lépcsőzés.
- Balra. – mondja a lánynak, miután felértek a hatalmas lépcsőn.
Nagyon nem akar tárlatvezetést tartani ,a fontosabb dolgokat úgyis elmondja menet közben.
- Amúgy, ha majd megéhezik, akkor azon a folyosón … – tekint le a lépcsőről, és kezével még mutatja is a nyugati szárny felé vezető folyosóra - … tud eljutni az étkezőig. Vacsora minden nap 6 órakor. Utána már nem biztos, hogy marad, vagy ha marad is, akkor mi marad meg. - majd folytatják útjukat a déli torony felé.
Vissza az elejére Go down
Vendég



Bejárati csarnok - Page 5 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Bejárati csarnok   Bejárati csarnok - Page 5 Icon_minitimeSzer. Júl. 29 2009, 20:29

*A válaszra csak fájdalmasan felnyög. Miért, miért, mit vétett a kar alapítója, hogy oda rakták fel a szobákat? Persze, megint oda lyukadunk ki, hogy puhányok a mai fiatalok, de már annyira nem tudja izgatni ez a mondat. Mindegyik generáció satnyábbnak tartja a következőt, holott magát bölcsebbnek az előzőnél. Végtelen folyamat. Tűrni kell, hát tűrjön nőiesen, nem tesz hozzá semmilyen megjegyzést, ő meg fog birkózni a lépcsőkkel, mi az neki néhány(száz) fok. Az enyhén egoistán elsült mondat modorával nem is törődik hirtelen, inkább annak tartalmára figyel oda. Tehát minden emeleten keresnie kell majd egy jellegzetességet, meglesz. Például. Itt van ez a díszítés, rendben, ez a földszint. Mondjuk már előre van egy olyan érzése, hogy az egész kastély ebben a díszítésben tündököl, úgyhogy még gyorsan elraktározza magában a létfontosságú helyek legfőbbikét - az étkezőt. És nem viccelt. Előkerül valahonnan, valószínűleg a zsebéből egy jegyzetfüzet, és egy golyóstoll, és rajzolja, merre megy. Bár annyira van esze, hogy mivel két dimenzióban alkot, a lépcsőfordulókat nem rajzolja, oda csak pöttyint egy "L" betűt, és alkot tovább. Egy igazi, veszett tehetség rajzolásból, ahogy a tehetsége után küldött mentőosztag is, ilyen görbe vonalakat ritkán lát az ember, de azért látszik, hogy nála mit jelent a görbe és az egyenes (ha nagyon rákoncentrál az ember). Még ha egy rajztanár sikítana is a látványától, ő kiigazodik rajta, és ez a lényeg. Már látszik, hogy az első emeletet elérve légszomja támad, de nem áll meg, sokszor a lapokra néz, hogy mikor szorul frissítésre a "Létfontosságú útvonal" nevezetű térkép - odabiggyesztette a címét fölé - melynek első pontjában a Kaja, míg a másik, egyelőre árva pontjában az Ágyikó jelzés hirdeti tulajdonosának legfőbb igényeit. Amúgy a helyettes észreveheti, a csipkelődés lepattan róla, mint nikkelbolha a gumilabdáról, magára se veszi. Jól ki fognak ezek ketten jönni, amilyen szende ábrázattal pislog körbe, még az is kérdéses, hogy észrevenné-e, ha kiabálnának vele. (Megj.: nem valószínű.)*
- És... a többi Pilluamuletos diák normális, vagy mindegyiknek van valamilyen hóbortja? Nem tudom, milyen a többi kar, de nem is érdekel annyira. *Teszi hozzá gyorsan, jelezve, hogy a többiekből nem kér.* Majd írok házit, meg ilyesmit, ha rámjön a stréberség, még egy tanár félpár zoknijáról is ódát vagyok képes írni. De tényleg. Már csináltam ilyet. *Mosolyodik el, ami nála akár betudható egy vigyornak is. Ha valaki nem tudja megörökíteni szépen a tárgyakat, legalább a versíráshoz legyen érzéke, ugye. Közben megy aktívan felfelé a lépcsőzés, bár egyre lassabban, mert részéről már szédül, annyira sok ez neki. Tényleg ráférne az erősödés.*


//foly. első emeleti folyosó//
Vissza az elejére Go down
Cassandra Margaret King
Egyéb személy
Cassandra Margaret King

nő Nyilas Jelige : Merni tudó szíveké a világ.
Hozzászólások : 422
Kor : 38

Bejárati csarnok - Page 5 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Bejárati csarnok   Bejárati csarnok - Page 5 Icon_minitimeHétf. Aug. 03 2009, 21:00

A fiatalember megnyilvánulását, miszerint kissé meghajol előtte jó pontnak veszi. Ugyan nem hordja fönn az orrát, de a családi háttere miatt belenevelt szokásokhoz néha ragaszkodik. sajnos az iskolában nem sok ifjú van, aki ilyen illedelmes lenne. Persze többségében a lányok nagy bánatára... Persze a hölgyemény beszólására már csak felhúzza a szemöldökét.
- Örülök neki, hogy a kisasszonyt ennyire érdekli a középső nevem, de tudja nem szoktam felsorolni. Minden esetre az M a Margaretet takarja. Remélem most már elégedett. Nos, amennyiben kérdésetek lenne, tegyétek föl bátran, szívesen válaszolok mindenre.
~ De ha megint pimaszkodik velem, akkor nagyon megjárja... - Lassan elérik a bejárati csarnokot, ahol egy pillanatra megállnak. Persze csak a hatás kedvéért, hogy a fiatalok alaposan körbenézhessenek.
- Ezen a szinten találjátok az étkezőt is, ha éhesek vagytok, a beosztás után nézzetek le bátran. - tanácsolja, majd ismét küld feléjük egy bátorító mosolyt.
- Vár még ránk pár lépcső, gyertek. A Signumus klubhelyisége és a hálókörletek fönt vannak a toronyban. - folytatja, majd lassan elindul fölfelé, hogy mielőbb odaérjenek. Talán kissé siet, de ezt azért el lehet nézni neki. Karvezetőként elég sok dolga akad, és néha rá is ráfér a pihenés.
Vissza az elejére Go down
Vendég



Bejárati csarnok - Page 5 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Bejárati csarnok   Bejárati csarnok - Page 5 Icon_minitimeHétf. Aug. 03 2009, 21:08

* Követve tisztes távolságból a tanár nőt néha hátrapillant Hinatára. A lány megszólalására nem kicsit lepődött meg, nála ez valahogyan nem divat. Nem a mintadiák példaképe, de ha felé tisztelettel fordulnak, igyekszik ezt viszonozni. Gondolataiba mélyedve lépdel a nő mögött egy méterre nagyjából, így az amikor megáll hirtelen, szerencsére nem ütközik belé figyelmetlenségének eredményeként. Körbepillantva figyelmesen hallgatja azért közben a mondandót, majd ahogyan be is fejezte, hasa levonva a következtetést, halkan és kulturáltan felmordulva jelzi, hogy nem is lenne olyan rossz ötlet azt az étkezőt meglátogatni.*
- Hm, elnézést. * Motyogja, bár arcán nem látszódik zavar, csupán egy kis feszélyezettség. Régóta vett már magához muníciót, így természetes, hogy kezd kimerülni tartaléka. Ahogyan a tanár nő tovább indul, felkapva könnyedén nem éppen könnyed poggyászát követi. Azért a lányra pillant, hogy ne maradjon le, vagy szóljon be még valamilyen epésnek ígérkező megjegyzést.*
Vissza az elejére Go down
Vendég



Bejárati csarnok - Page 5 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Bejárati csarnok   Bejárati csarnok - Page 5 Icon_minitimeHétf. Aug. 03 2009, 21:16

*Enyhén meghajol, közel sem olyan mélyen, mint Chris elött, és most nem a földre szegezi a szemét, hanem valahova a tanárnő nyakára* Elnézését kell kérnem tanárnő, ha megsértettem a kérdésemmel. Ezt minden bizonnyal kultúáink különbségének vagyok kénytelen beszámítani. Japánban bunkóságnak, a minden emberi lénynek kijáró alapvető tisztelet hiánya jelének számít, ha valaki bemutatkozásnál lerövidíti a nevét. Nyilván itt nem az. *mondja, majd tovább halad. követve a tanárt, miközben előhalász egy kis dobozt a sporttáskájából, és odadobja Chrisnek. Szendvicsek vannak benne* Jó étvágyat! *kivánja. Láthatóan Chris pillantásai, hogy maradjon csöndben, nem sokat érnek.*
Vissza az elejére Go down
Edward King
Diák - Pilluamuleto
Edward King

Férfi Bak Jelige : TúrósBuci alias Hiperaktív SükeBóka
Hozzászólások : 146
Évfolyam : Második
Kor : 33

Bejárati csarnok - Page 5 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Bejárati csarnok   Bejárati csarnok - Page 5 Icon_minitimeHétf. Aug. 10 2009, 19:45

* A mentegetőzésre, oldalra billenti a fejét, majd nagy szemekkel néz fel Cassandrára. *
- Ostoba bagoly!
* Jelenti ki, majd a fényképek hallatán, megáll benne az ütő. *
- Nem tennéd. Remélem, ugye nem akarsz engem szégyenbe hozni?
* Bociszemekkel néz Cassandrára, majd mosolyogva válaszol, hátha ezzel is bosszantja a nővérét. *
- Nem rohanok, csak elfáradtam. Téged nem szégyellek, drága Cassandrám. A te örömödre kedves nővérkém a te karodba, vagyis a signumusba.
* Arra a kijelentésre, hogy nem nála fog lakni kicsit elszomorítja, de legalább amiről nem tud a nővére az nem fog fájni neki. A szobában reméli, hogy nem valami hikomatokkal fog összekerülni. Nála ez úgy megy ha beszólnak neki, visszaszól és ellenben meg a büntetés nem érdekli. De viszont újra ott volt a remény a szemében, mikor is megengedte neki, hogy néha benézhet hozzá. *
- Ennek örülök, de tényleg.
* Az örömét tényleg lehet látni rajta. A fenyegetésre viszont elkeseredik, így úgy kell csinálnia a csínytevéseit, hogy Cass ne tudja meg. *
- De hát úgy ismersz engem, mint aki bajba keveredik? Az régen volt, megváltoztam, hidd el.
* Egy sunyi mosoly kíséretében mondta mind ezt. Ahogy a bejárathoz értek és kitárult elé az iskola varázsa, csak elámult. Nyitott szájjal nézett körbe, majd egy percre letette a csomagjait és előre lépett pár lépést, majd visszafordult a nővéréhez. *
- Megértelek, ha innen nem akarsz hazajönni. De ha már itt tartunk, a szünetben hazajössz?
Vissza az elejére Go down
Cassandra Margaret King
Egyéb személy
Cassandra Margaret King

nő Nyilas Jelige : Merni tudó szíveké a világ.
Hozzászólások : 422
Kor : 38

Bejárati csarnok - Page 5 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Bejárati csarnok   Bejárati csarnok - Page 5 Icon_minitimeHétf. Aug. 10 2009, 19:56

- Hogy nem tenném?Simán megteszem, hogy a pucér hátsódat mutogatom mindenkinek, remélem ez eléggé ösztönöz arra, hogy viselkedj. - amikor meghallja, hogy hova is került az öccse, arcát beletemeti a kezébe, és félhangosan így szól:
- Merlinre, mit vétette az emberiség ellen, hogy ezt érdemlem... - végül belépnek az épületbe, majd megvárja, míg a testvére kinézelődi magát. Az újabb kérdésre csak elhúzza a száját.
- Hát most a nyáron biztos, hogy nem megyek haza. Az iskolában maradt pár diák, akikre vigyázni kell és a maradék siunumusos diákjaimmal egy egyiptomi hetet rendezünk a hó végén. Amire elvárom, hogy te is jelentkezz... - lassan elindulnak a lépcsők felé.
- Gyere még pár lépcső, aztán már fönt is vagyunk... - maga után inti a fiút, hogy mielőbb odaérjenek. Persze jó az öccsével lenni, de erre még itt az egész nyár, nem beszélve a tanévekről...
- Azon gondolkoztál már, hogy mit veszel föl? Mármint, milyen területet... - kérdezi tőle, miközben befordulnak az egyik sarkon. Lassan odaérnek a bejárat elé.
Vissza az elejére Go down
Edward King
Diák - Pilluamuleto
Edward King

Férfi Bak Jelige : TúrósBuci alias Hiperaktív SükeBóka
Hozzászólások : 146
Évfolyam : Második
Kor : 33

Bejárati csarnok - Page 5 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Bejárati csarnok   Bejárati csarnok - Page 5 Icon_minitimeHétf. Aug. 10 2009, 20:16

* A kijelentésre, már teljesen elkeseredik. Viselkednie kell, ha nem akarja, hogy mindenki lássa a pucér hátsóját. De még mindig azon van, hogy amit a kedves nővére nem tud, az nem fáj neki, csak idők előtt ne tudja meg. Az egyéb csínytevésein gondolkozik, mikor már Cassandra a lépcsőnél tart. Odavánszorog a csomagjaihoz, majd felkapva őket lépdel a nővére mögött. Arra, hogy nem jön haza a kifogás neki egyáltalán nem tetszik. Valami sántít, de, hogy ezt kiderítse kénytelen itt maradni. *
~ Biztos összeszedett valami ficsúrt és nekem be se akarja mutatni...Na, majd én kiderítem. ~
* Gondolatai járnak, mikor Cassandrára megint rátörik az anyáskodhatnék és megparancsolja neki, hogy vegyen részt ezen a héten. *
- Tudod, hogy az ilyen programokon nem kenyerem megjelenni. De ha te kéred akkor ott leszek.
* Leplezi a program iránti nem tetszését egy erőltetett vigyorral. A szakma iránti érdeklődésre csak vállat von, annyira nem érdekli most a tanulás, de annál jobban, hogy nővére mit csinál, amit neki nem akar elmondani. *
- Nem tudom még.
* Ennyivel letudta az egészet és reméli, hogy nem fogja a nővére valami olyanra kényszeríteni, amit egyáltalán nem akar. Apja példáját nem akarja követni, mivel nincs hozzá semmi kedve, hogy hónapokon át a tengeren hajókázzon, így valamit muszáj lesz kitalálnia. Gyógyító inkább nem lesz, mivel azt lányos munkának tartja. Had legyenek gyönyörű ápolónők, mikor ő megsérül és ápolni kell. Valami férfias munkára vágyik, ha nem lesz semmi akkor elmegy favágónak, de ezt inkább nem említi meg, mert még csúnyán néznének rá. *
Vissza az elejére Go down
Vendég



Bejárati csarnok - Page 5 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Bejárati csarnok   Bejárati csarnok - Page 5 Icon_minitimeSzer. Aug. 12 2009, 15:34

-Jó menj! Majd én itt megvárlak.*majd odaadja a táskát Zoenak.*
-Vagy visszajössz majd ide? *kérdezi a lánytól, majd leül az ablakpárkányra és várja, hogy kartársa visszajöjjön. Még az üres folyosót nézzi és reméli, hogy nem jön egy tanár se, mert most már biztos, hogy a szobájában kéne lenniük. Mert ilyenkor már büntetést kapnak, de Rufus csak most gondol bele.*
Vissza az elejére Go down
Zoe Westwood
Diák - Pugnax
Zoe Westwood

nő Rák Jelige : Vigyázz életveszélyes övezet!
Hozzászólások : 79
Évfolyam : Második
Kor : 32

Bejárati csarnok - Page 5 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Bejárati csarnok   Bejárati csarnok - Page 5 Icon_minitimeSzer. Aug. 12 2009, 15:39

-Oké. Nem jössz te is. szerintem már aludnunk kéne. Legalább is nekem biztos, hogy aludnom kéne. *Magyarázza a fiúnak.*
-Már álmos is vagyok kicsit. *Teszi még hozzá és ásít is egyet.*
-Szóval nem mennénk inkább fel? *Kérdezi.*
-Minden esetre én azt hiszem inkább megyek. Átöltözök és megyek aludni. jó? *Mondogatja még mindig.*
-Na jó éjszakát. Majd még találkozunk! *Mondja és ezennel nekilát felbattyogni a lépcsőrengetegen, egyenesen a Rosole hálóba, ahol átöltözik és el is alszik.*
Vissza az elejére Go down
Vendég



Bejárati csarnok - Page 5 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Bejárati csarnok   Bejárati csarnok - Page 5 Icon_minitimeSzer. Aug. 12 2009, 15:53

-Hát én még itt maradok, de neked jó éjszakát kívánok! Szia! És még találkozunk! *mosolyog a lányra, majd végig nézzi ahogy távozik. És miután még egy kicsit bámulja a tájat. Ő is felmegy a szobájába aludni.*
Vissza az elejére Go down
Vendég



Bejárati csarnok - Page 5 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Bejárati csarnok   Bejárati csarnok - Page 5 Icon_minitimeSzer. Aug. 12 2009, 23:10

*Rufus visszajön a csarnokba, mert tegnapeste is tetszett neki a táj. Leül az ablakpárkányra és várja, hogy jöjjön valaki. Addig is nézzi a természetet. Reméli, hogy nem bukik le a tanártok vagy egy prefektus előtt.*
Vissza az elejére Go down
Zoe Westwood
Diák - Pugnax
Zoe Westwood

nő Rák Jelige : Vigyázz életveszélyes övezet!
Hozzászólások : 79
Évfolyam : Második
Kor : 32

Bejárati csarnok - Page 5 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Bejárati csarnok   Bejárati csarnok - Page 5 Icon_minitimeSzer. Aug. 12 2009, 23:26

*Zoe lépdel lefelé a lépcsőrengetegen. Mikor leér hirtelen egy ismerős alakot lát meg.*
-Szia! *Integet a fiúnak miközben odalépdel hozzá.*
-Hogy vagy ma? *Kérdezi a fiút. Ma Zoen egy fehér póló, és egy piros szoknya van.*
-Egyébként tegnap nem válaszoltam egy kérdésedre. *Kezd bele Zoe.*
-A vizsgák. Én már készen vagyok velük. *Meséli. aztán vissza is kérdez.*
-Na és te? Hogy állsz velük? *Kérdezi. Ha a fiú válaszolt még mond valamit.*
-Ó és tegnap! *Kezd bele. Aztán kicsit lágyabbra veszi a hangját.*
-Jól éreztem magam. *Fejezi be és felül az ablakpárkányra Ruf mellé.*
Vissza az elejére Go down
Vendég



Bejárati csarnok - Page 5 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Bejárati csarnok   Bejárati csarnok - Page 5 Icon_minitimeSzer. Aug. 12 2009, 23:40

*Rufus nagy bambulásából zökken ki, mikor egy ismerős arc hangosan köszön neki. És az nem más mint a tegnapi beszéd partnere Zoe.*
-Szia. Hogy vagy? Megszáradtak már a ruháid? Nincsen semmi bajod, nem fáztál meg? *kérdezi érdeklődve a lánytól.*
-És még mindig emlékszel a kérdésemre? De aranyos vagy! Amúgy nekem már csak egy tesztet kell megírni és kész! *mosolyog a lányra.*
-És neked idáig, hogy sikerültek a teszteid? *kérdezi a lánytól.*
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom



Bejárati csarnok - Page 5 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Bejárati csarnok   Bejárati csarnok - Page 5 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 

Bejárati csarnok

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
5 / 13 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Tornerans Mágusképző Szakiskola :: Központi kastély :: Földszint-


Saját fórum a HungarianForum-on | ©phpBB | Free forum support | Visszaélés jelentése | Legfrissebb megbeszélés