Tornerans Mágusképző Szakiskola
Köszöntünk mindenkit az oldalon!

Amennyiben már regisztrált tag vagy, kérjük kattints a Bejelentkezés gombra, viszont ha vendég, nézz bátran körbe, itt is, és a főoldalon is (amit elérsz fent, a Főoldal gombra kattintva). Amennyiben regisztrálni akarsz, klikk a Regisztráció ikonra a fenti menüsortban, töltsd ki a tesztet, és pár nap után be lesz regisztrálva a karaktered!

Kellemes böngészést kíván: a vezetőség

Tornerans Mágusképző Szakiskola

Tornerans Mágusképző Szakiskola :: http://torneransmagusk.atw.hu/

FőoldalHomeGy.I.K.KeresésTaglistaCsoportokFelvételizésBelépésRegisztráció

Share | 

Erdő

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21  Next
SzerzőÜzenet
Nadia Oronar
Diák - Pugnax

Female Ikrek Jelige : szeleburdi angyalka
Évfolyam : Első
Kor : 25

TémanyitásTárgy: Re: Erdő   Pént. Feb. 26 2010, 20:43

*Halványan elmosolyodik Ed zavarát látva, nem hitte volna, hogy pont ő hozza zavarba, de óvatosan végigsimít az arcán.*
-Ne emiatt gyere zavarba Fogok még zavarba ejtőbbet is csinálni. Hidd el!
*Elmosolyodik, és előrefut. A becézésre megtorpan. Őt még sosem becézték. Daeron hívta néha Süninek, de ezt mégse mondhatja Ednek. Megvárja még mellé ér, és ragyogó szemekkel néz fel rá.*
-Amelyik neked jobban tetszik. Vagy van még a Daia, vagy Sü....Nem ezt nem.
*Valóban érdekes lehet, ahogy pattog össze vissza, de eléggé hiperaktív szegénykém. Kicsit kikerekedik amúgy sem kicsi szeme, és elég furán nézeget Edward felé. Minek annak a sünnek anyuka? Van neki anyja, ott van benn az odúban. Kicsit megrázza a fejét, és újra mosoly ül az arcán*
-Hát persze, miért ne. Mi lesz a neve?
*Szemében felcsillan a kíváncsiság lángja, és rögtön el is mosolyodik. Megint megszúrta. Várható volt, meg sem lepi, így csak megcsóválja a fejét, és nyom Edward kezére egy puszit.*
-Tessék máris nem fáj.
*Nézi ahogy próbál a fára mászni, és igyekszik nem elnevetni magát. Felmerül benne, hogy esetleg segítsen, de elveti mondván, majd szól neki a srác, ha azt szeretné, hogy segítsen. Halkan kuncog, majd ijedten kap Edward után, mikor le akar esni. Felhúzza maga mellé, és szorosan megöleli.*
-Inkább ne mássz fára, most is hogy megijesztettél. Most hogy fenn vagy, majd segítek lemászni.
*Megint puszit ad neki, de teljesen barátilag csak, sosem gondolt még másképp sosem ezekre a reakciókra. Bátyját is állandóan ölelgette, meg puszilgatta. Érdeklődően nézeget Edwardra, és mosolyogva próbálja megjegyezni az arcát.*

///Bocsánat a késői válaszért. Remélem a rózsa kárpótól///
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése
Edward Lyons
Prefektus - Pugnax

Male Szűz Jelige : Az ördög elcseszett kisöccse
Kor : 23

TémanyitásTárgy: Re: Erdő   Szomb. Feb. 27 2010, 20:26

Nadia

///Nagyon menő így Ed neve, köszi XD Sajna nekem nem megy ez Razz///

~Ennél még zavarbaejtőbbet?~ *Igyekszik nem a srága föld alá veresleni, hogy a lány ezt mondja (mert neki elég élénk a fantáziája) meg, hogy simogatja, mint egy Teddy mackót, Ed köpnyi nyelni nem tud lassan, sőt a lélegzés is komoly gondot okoz neki. Ki kéne rá nyögnie valamit, de ahhoz előbb magához kéne térnie... Na, most ezt nem megy...*
-Nana...Dia...Nana...Nana...nem vagyok zavarban. Méghogy én zavarban...*Hebegi, süt róla mennyire zavarban. A fején egy négyzetcm, fehér folt sincs már, mindene rákvörös, még az ujja körme is lassan. HOgy minek annak a szegény állatnak anyuka, maga sem tudja, talán Ed papás mamásra akar játszani. De hogy mi legyen a neve...*
-Takonyka! Sőt, ha ikerek lennének, akkor az egyik lehetne Fika, a másik Takony. Ő lesz az én Taknyom...majd a beceneve lesz Fika...
*Nyomja a hülyeséget még most is, ha nehezen tudja követni a hiperaktív kis szöszkét. A pusziját megkapja, lehet ez már kóros Ednél, persze vigyorog és hozzáteszi.*
-Tényleg nem fáj...Daeront is így szoktad puszilgatni? *Már alig várja, hogy ezzel cikizhesse, ha valaha még összefut vele. Ed amilyen köcsög alj tud lenni, megírja neki levélben, ha élőben nem látja már majd többet. Igykeszik ő a mászással, meg akarja mutatni Nadiának milyen nagy legény, meg aztán "kissé" kínos lenne, ha egy csaj előtte felmászna, ő meg ott bénáskodna...mégis megtörténik és a lánynak kell őt felhúznia. Ennyit a szenvedélyes Ed képről, megint öcsike effektet érez, bár a lány megöleli, szóval talántán cukinak, vagy ovisnak tartja, hogy fára mászni sem tud. Ölelgeti lelkesen, a lányokat mindig jó, elengedni se nagyon akarja, így maradna vele egészen hosszú ideig, majd eljátssza neki mennyire megijedt, hogy le fog esni, bújhatnékja van. Ölelgetik, puszilják, de jó dolga van...pillanatnyilag egészen elkábul tőle, annyira, hogy még azt is megígéri, nem fog fára mászni többet, sőt akkora marhaságokat beszél...*
-Majd csak veled, oké? *A lány egészen anyának érezheti magát mellette, elképzelni sem tudja, hogy Dével is ezt csinálta (egy hétig röhögne) annak ellenére, hogy a feje rákvörös, zihálni kezd lassan az agyába tóduló forroságtól, mocoroghatnékja támad, nagyon élvezi...Mikor a lány ránéz, csak pislog, nem érti miért van...*
-Tudod mi kéne erre a fára? Ilyen faház, bunker nekünk, vagy olyasmi...esetleg egy hinta...Lehetne egy titkos helyünk, amiről csak mi tudunk!
*Bizonygassa, és arra gondol lehet neki is viszonoznia kéne a puszilgatást, csak azt nem tudja a ló mennyire rohanna el vele, ha belelendülne. A kezét azért megfogja, el nem engedi, mert egyrészt fél, hogy lezuhan, másrészt semmi kedve hozzá, még akkor sem, ha a lány babázik most vele...és sosem érezte magát még ennyire kicsinek.*
Nadia Oronar
Diák - Pugnax

TémanyitásTárgy: Re: Erdő   Szomb. Feb. 27 2010, 21:29

///Majd megtanítalak. Nem nagy dolog. Mellesleg, mondtam már, hogy imádom a képed?///

Hangosan felkacag a neven, először azt hiszi, Ed nem gondolja komolyan, de a következő mondatot hallva megrökönyödve néz rá.*
-Ugye nem gondoltad komolyan? Szegény gyerekünk ne éljen már ilyen névvel. Most gondold el, ha felszólítják a süniskolába "Takonyka, mi a válasz?" Mindenki rajta fog nevetni. Neeeem, ilyet nem csinálunk. Meg különben is, lány. Legyen a neve......Daisy. Na mit szólsz?
*Még rá is bólint, nyomatékosítva, hogy igenis, ez így van, nem lesz másképp. Elmosolyodik, de rögtön le is olvad arcáról, és lehajtja a fejét, majd leül a fa tövébe.*
-Csak ha engedi. Igazából, volt olyan nap mikor úgy keltett, hogy bebújt mellém, de mielőtt idejött, mindig csak kinyitotta, majd bevágta az ajtót. Megkérdeztem tőle, hogy miért ilyen undok, és azt mondta, hogy mindig ilyen voltam, és jó lenne ha végre kiszakadnék az álomvilágból, amit magam köré húztam anyuék halála után. Majd faképnél hagyott. Két napig nem beszéltünk, utána pedig minden olyan volt mit azelőtt. Nem mertem rákérdezni, nehogy megint összevesszünk, aztán..aztán otthagyott.
*Könnyek csorognak végig az arcán, ahogy a fára mászik, de mire felér, már hűlt helyük, csak a megszokott mosoly. Eden vigyorog, annyira édes, de nem teszi szóvá, csendben kuporog mellette. Mikor szóvá teszi a bunkert, felcsillan a szeme, és megdöbbenve néz rá.*
-Tényleg? Csinálunk? Várj meg, mindjárt jövök.
*Felpattan, és négy "emelettel" feljebb ugrál, majd egy kis levéltépkedés, fészekarrébbrakás és már készen is van a külön bejáratú ülőhely. Visszamegy, és Ed felé nyújtja a kezét, jelezve, hogy segít neki felmászni. A kézfogásra szintén csak elmosolyodik, és rádől Edward vállára. Abszolút nem babázik vele, ő is ugyanilyen kis ügyetlen néhány dologban, mint Ed a fára mászásban. Megint felpattan, hogy felhozza Sünit, mivel már visszaérkezett a fához, egyedül. Egyik kezébe fogja, másikkal mászik, így kicsit lassabban ér vissza. Visszahuppan, és mesélni kezd.*
-Képzeld el, három éve mikor még az árvaházban laktam, azzal szórakoztak a lányok, hogy kiaggatták a ruháimat a fiúk szobájába, és az egyik fiúét akinek én tetszettem, meg az én ágyamra. És engem büntetett meg az igazgatónéni, hogy miért loptam el őket, és három napig nem kaptam enni. Jó mi? De aztán hál istennek, kivettek onnan.
*A mosoly megint ott van arcán, de most a szeme nem mosolyog.*
Edward Lyons
Prefektus - Pugnax

Male Szűz Jelige : Az ördög elcseszett kisöccse
Kor : 23

TémanyitásTárgy: Re: Erdő   Hétf. Márc. 01 2010, 18:29

/// Köszi XD Jó lenne XD nagyon nem értek hozzá :p ?///

Nadia

*Most ő hiszi azt, hogy a lány viccel.*
-Daisy, komolyan? Oké, nekem mindegy...*Gondolhatta volna, hogy lány... Figyel tovább Nadiára, s meglepi, amit a lánytól hall, hogy meghaltak a szüleik, neki és Dének is? Sosem gondolta volna... Ujjai tétován megindulnak a lány felé, majd kicsit magához húzza. Meredten bámulja a földet, hallja, hogy a másik sír, s hát jó lenne mondani rá valamit. Ezt a helyzetet jobban át tudja érezni, mint bárki más, vagy épp csak annyira, mint mindenki, aki hasonló cipőben jár...Talán a lány szeretne róla beszélni, talán jobban érezné magát, ez tudna neki segíteni... Agya, mintha kicsavart szivacs lenne, csak kattogását hallja, de hogy bármi értelmeset is üzenne...*
-Sajnálom. *Idái még eljut, közelebb vonva magához a kis szőkét, aki mellesleg már két évvel idősebb, de azért csak "kis szőke" Very Happy*
-Ha szeretnél róla beszélni...arról, hogy mi történt...lehet, hogy jobb lenne, vagy jót tenne...*Szeretné még tovább vigasztalni "ennyi nem lesz elég" alapon, de a lány már mosolyog, mielőtt bármi okosat is mondhatna.*
-De biztos nem úgy gondolta, csak nehéz neki, mármint Dének, hogy meghaltak a szüleitek... -vélekedik, nagyokat pislogva a hirtelen vidám lányra. Megint kissé nehéz követnie, hogy ide-oda ugrándozik, de a kezét azt megfogja, s engedi, hogy segítsenek neki a fára mászásban... Még a végén beletanul, s profi lesz. Különben ez nagy dolog, Eddie nem szereti, ha segítenek neki, de bebeszéli magának, hogy ő is segít a lányon, azzal, hogyha a kezét fogja, látta a tvben még Sammynél, hogy így kell, ha valaki kiakad. Bár ebben az esetben nem tudja Nadia mennyire akadt ki.Olyan vidámnak tűnik... Ahogy így folytatja, talán tényleg ki lehet...Ezen még jobban megrökönyödik, mint azon, hogy meghaltak a szülei.*
-Mikortól meddig voltál árvaházban? A szemetek...figyelj, ha megmondod kik voltak azok, akár most rögtön szétverem a képüket. Habár lányokat nem nagyon szoktam verni, szóval marad az átváltoztatás...Szeretnéd, ha disznóként töltenék hátralévő napjaikat? Esetleg pulykaként? Ez egyáltalán nem jó...az igazgató nőnek is lakolnia kell...Három napig? Na, most azonnal mond meg, hol van az az árvaház, a dirit kirúgatom, a többit meg bezáratom, meglincselem!
*Ed mániája, ha nem adnak valakinek enni...Különben is, hogy egy ilyen aranyos kislányt bántsanak, na meg a báttyát...annyira felháborodik, hogy kipiroslik a pulykaméregtől. Menni akar, azonnal, tényleg XD.*
Linda Johnstone
Prefektus - Pilluamuleto

Female Bak Jelige : Remeterák
Évfolyam : Második
Kor : 24

TémanyitásTárgy: Re: Erdő   Szomb. Márc. 13 2010, 13:35

Owain prof.

*Az erdőben nem nagyon szokás mászkálni, hiszen mindenki tökéletesen tudja, hogy mik is élnek itt. Vagy ha nem is tudják tökéletesen, de azért némi fogalmuk van a diákoknak, miért is olyan veszélyes az erdő sűrűjében kóricálni. Erről valahogy elfelejthették tájékoztatni Lindát, hiszen ő bizony nem átall teljesen egyedül bemenni a rengetegbe. Semmi öngyilkos szándéka nincs, pusztán hatalmas kíváncsiság. Az meg ugye nem bűn. De az is lehet, hogy igen, ha az ember nem tudja kordában és ésszerű keretek között tartani. Mindenesetre ő bemegy.
Bizony rendesen felkészült a kis kora tavaszi túrájára. Értendő mondjuk ez az öltözködésére. Inkább a praktikusságra törekszik, mint arra, hogy csinosan mutatkozzon az erőben ugrándozó őzikék előtt. Így fordulhat elő, hogy elővigyázatosságból egy fekete gumicsizmát fett fel lábbeliként, hozzá most kivételes alkalmak egyikének jeleként egy nadrágot, aminek szára gondosan be van tűrve a csizmába és még egy dzseki fekete dzseki is van rajta, hiszen ki tudja milyen hideg lesz mondjuk órák múltán. Kora délután azért még egész tűrhető a dolog. Oldalán ott van egy nagyobb batyu, amolyan vállon átvethető táska, benne két-három könyvvel, fóliával, tasakokkal, kis bicskával, pálcával és persze innivalóval, ha megszomjazna. Tehát rendesen felkészült, annyi szent. Komoly expedícióra készül, legalább is azt a hatást kelti. Haja össze van fogva hátul lófarokba, hogy az se zavarja és természetesen rajta van a vastagkeretes szemüveg is, aminek hiányában nem sokat látna.
Teljes magabiztossággal gyalogol át az udvaron és egy pillanatig sem tétovázik, hogy belépjen-e az erdőbe. Úgy megy, mint aki világ életében az erdőbe járt volna ki délutáni sétáira, vagy ha valami magától értetődő dolga lenne odakint. Nem sokat totojázik az erdő szélén sem, egyenest a sötétebb részek felé megy, végül is ott van az igazi érdekességek. De amikor már kezd sűrűsödni az aljnövényzet, a tempója is jócskán lelassul, ami nem feltétlen csak a botladozásainak köszönhető... Tekintetét a talajra irányítja és egyelőre a növényzetet vizsgálgatja. Keres valami érdekeset. Nem feltétlen konkrét céllal érkezett, de abban biztos, hogy ennek az erdőnek az élővilágában van valami különleges. Speciel erre szeretne rájönni.*

Tayler Thor Owain
Karvezető helyettes - Pilluamuleto

Tantárgy(ak) : Rúnamágia, Varázsfegyvertan, Mitológiák és Vallások tanár

TémanyitásTárgy: Re: Erdő   Szomb. Márc. 13 2010, 16:31

Azt hittem, hogy a mai napon nyugodtan tölthetem el természetes közegemben, de nem...Megzavarnak számomra hangos csörtetéssel.
Elég távol vagyok az iskolától, s a sűrűbe nem is szoktak bemerészkedni diákok, így úgy vélhettem, hogy kedvtelésemnek élhetek, s ahogy már oly sokszor, ma is vadászlesen, magányosan tölthetem a napot. Bezárkózva saját kicsiny világomba. Ezzel szemben már messziről hallom, ahogy valaki hangos csattogással baktat végig a fák között. Halk sóhaj után, mellyel az antilop szerű, kékes fényt sugárzó lény után nézek, immáron az engem megzavaró hang irányába fordulok.
~Mi a fenét keres itt?~
Hangomat nem hallatom, meg sem mozdulok, csak figyelek. Az előttem magasló bokrok eltakarnak, sötét ruházatommal is beleolvadok a környezetbe, s így remélhetőleg nem vesz észre Linda, amíg nem akarom. Tény, hogy az életem legjavát itt töltöm, így ismerem az erdőt, mint a tenyeremet, s tudom hová kell lépjek, miközben elindulok felé, hogy ne keltsek zajt. Lassan a lány mögé lépek, pár méterre tőle megállok, s megszólítom, még mélyebb hangon, mint azt bármikor hallhatta, éreztetve azt is, nem örülök jelenlétének, hisz elrontotta élvezetemet.
- Könnyű préda lenne kegyed.
Magamban morgolódva nézem hátát, amíg meg nem fordul. Rám tekintve kezemben egy tőrt láthat fegyver gyanánt, mellyel vacsorának valót szerettem volna beszerezni. Igen, bár élvezettel ölök, hisz ösztönöm erre sarkall, de nem teszem azt feleslegesen.
- Talán elvesztette a tegnapi napot, és itt szeretné megtalálni? Vagy mit keres itt? Nem ajánlatos itt csatangolni, ha nem akar pórul járni.
Különös fény csillan meg a szememben, miközben végignézek Lindán. Valahol belül még mindig a vad ösztöneimmel harcolok, melyeket elrejtek mindenki elől általában. De a lány megzavart...

Köszönet Gerard!
Linda Johnstone
Prefektus - Pilluamuleto

TémanyitásTárgy: Re: Erdő   Szomb. Márc. 13 2010, 18:56

*Nagyon jól elvan magában. Nézelődik jobbra-balra, fel és le, egyelőre a növényzettel van elfoglalva. Egy ízben talál is valami kis növénykét az avarban, ami felkelti az érdeklődését. Ahhoz le is hajol, megnézegeti közelről, bár végül megállapítja, hogy ez se nagyon tér el az erdők átlagos növényzetétől. Pedig egy fél pillanatig már azt hitte talált valamit. Persze mindeközben fogalma sincs arról, hogy karvezető-helyettese is a közelben tölti szabadidejét.
Nem az a fajta, aki normális lányként reagálná le, ha megijesztik. Márpedig, amikor az a bizonyos hang hallatszik a háta mögött, akkor nagyjából a frász kerülgeti. De nem sikkant fel - egy kezén meg tudja számolni, hányszor sikkantott fel életében -, nem ugrik ki a bőréből, csak elhűlve mered maga elé. Nagyjából úgy érzi magát, mintha a kis lábujjába tolult volna az összes vér, ezzel kissé mególmozva végtagjait. Pár pillanatig csak mered maga elé, nem fordul meg, de arra sincsen lélekjelenléte, hogy végiggondolja a lehetséges személyeket, akik megszólíthatták. Majd szép lassan fordul először a feje, majd aztán az egész testével tesz egy száznyolcvan fokos fordulatot. Hatalmas kő esik le a mellkasáról, amikor regisztrálja a férfi alakját.*
- Oh, te jó ég, ilyet ne csináljon többet. Ha szívbeteg lennék, akkor most legalább tizenhétféle okból meghalhattam volna. *Szinte már szemrehányásnak hangzanak szavai, miközben a rémülettől még mindig csak kapkodja a levegőt. Tekintete legalább olyan metsző, mint a legszigorúbb tanárnőké, bár elég viccesen fest alacsony termetével, ahogy ilyen szemeket mereszt a tanárra, aki jócskán magasabb nála.
A figyelmeztetés cseppet sem hatja meg. Úgy véli, hogy itt semmivel sem találkozhat, amivel ne tudna elbánni, és persze kezelhetetlen helyzet sem állhat elé, mert ő feltalálja magát. Legalább is, ebben a tudatban indult neki délutáni kis felfedező útjának.*
- Nem fogok pórul járni. Nos, köszönöm, hogy frászt tetszett hozni rám. Viszont én most megyek. *Igyekszik sürgetni a tanár távozását. Mert bizony ő nem kíván kimenni innen, sőt. Elköszönés után, visszafordul és megindul tovább az erdőbe. Magában persze méltatlankodik, hogy hogy lehet egy ember ennyire rémisztő és még a tőre is ott volt a kezében. Borzalmas ez a fazon. Legalább is állapítja meg magában, miközben egy nagyobb kidőlt fatörzset igyekszik átlépni. De kis termethez, kis lábak dukálnak, így végül az lesz belőle, hogy ráhasal a törzsre és úgy sikerül áttornáznia magát. Bizony elég rendíthetetlen és egy tanár sem tudja eltántorítani.*

A hozzászólást Linda Johnstone összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Márc. 14 2010, 13:46-kor.
Tayler Thor Owain

TémanyitásTárgy: Re: Erdő   Szomb. Márc. 13 2010, 20:33

Még hogy nem fog pórul járni...
Figyelem ahogy szép lassan megfordul, s eszemben a préda jár, ami észrevette, hogy a ragadozó figyeli s mielőtt leszúrják ijedten dermed meg, majd még futásnak eredne. Itt is stimmel minden, megvan az áldozat, a ragadozó, az ijedtség, az ugrásra feszülten váró izomzat. Melyik kinél. Csak a futás hiányzik, helyette Linda szavai jutnak el hozzám.
Megrázom kicsit fejemet, szemeimet becsukom, majd ismét kinyitva mogorván nézek magam elé.
- Ha erre jár nem a szívroham fog magával végezni, de csak egyféle képpen.
Ez a lány...azt hiszem elfelejt gyerek lenni. Tekintete, viselkedése mint egy vénkisasszonyé. Isten bizony ennél még Akane is barátságosabb, pedig a hátam közepére sem kívánom az említett nőszemélyt.
- Megy? De hová? Eltévedni? Hát jó, menjen csak, aztán ne nekem siránkozzon majd, hogy fogalma sincs arról, hogy hol is jár. Bár amilyen csörtetéssel megy végig, valószínűleg nyomot tapos, amin aztán visszatalál.
Amint távozását figyelem félrebiccentett fejjel, azon töprengek, hogy vajon hol is fog kikötni. Még, hogy nem fog pórul járni, mikor egy kidőlt fa meghágása is gondot okoz neki. Vajon mit szólna hozzá, ha mögé lépve átemelném a rönkön, vagy fenekén taszajtanék egyet, hogy könnyebben jusson át a túloldalra? Valószínűleg kapnék egy pofont, ha csak hozzá mernék nyúlni. Persze nem is áll szándékomban semmi rossz, csak gondolati szinten. Elvégre ő is egy nő, vagy annak kezdeménye, s én meg férfi volnék, vagy mifene, így tekintetem ott maradt azon a bizonyos testrészen.
~Innen hátulról, fenéktávlatból nézve nem is olyan rossz csaj....~
Csak hát ezzel a stílussal kellene valamit kezdenie. Vagy a kedves élő, vagy netán megboldogult nagymamira akar hasonlítani?
Újabb fejrázást eszközölök, hogy gondolataimat visszatereljem medrükbe, s rájövök, hogy a tőr még mindig ott van a kezemben. Derekamra csatolt tokjába csúsztatom, majd a lány után szólok.
- Biztos, hogy nem kell segítség? Vannak még hasonló csapdák az erdőben.....

Köszönet Gerard!
Linda Johnstone
Prefektus - Pilluamuleto

TémanyitásTárgy: Re: Erdő   Vas. Márc. 14 2010, 13:45

*A legkevésbé sem hatják meg a professzor szavai, mert ő tudja mit csinál és tökéletesen tisztában van azzal is, hogy merre tart. Be az erdő sűrűjébe, oda, ahol a növénytan számára még ismeretlen élet leledzik, mert ő akkor is talál majd valamit. Ebben teljesen biztos. Mindezt alátámasztják képességei, hatalmas lexikális tudása. Legalább is ő ebben a tudatban szándékozik tovább haladni és ettől senki és semmi nem tántoríthatja el. A professzor szavait egy szigorú pillantással nyugtázza, még ajkai is egy vékony vonallá préselődnek össze. Bizony, nem szereti ha alábecsülik.
Nem kíván magyarázatot adni, csak megy tovább, remélhetőleg ezzel faképnél hagyva a kíváncsi professzort. Megvan róla a véleménye, annyi szent. Nála a külsőségek szerepe emberi szempontból nagyjából egyenlő a nullával. Nem érdekli és nem tudja meghatni őt. Persze ő is észleli és magában elkönyveli, hogy nem érti mit esznek ezen a fazonon a csitrik. Faragatlan, bunkó és még zavar is. Kell ennél több negatív vonás, hogy ne kedvelje a karvezető-helyettesét? Neki nem. Egyébként ha megtudná, hogy Tayler fejében milyen gondolatok fogalmazódnak meg, akkor minden bizonnyal felháborodna, nem is kicsit, sőt, első útja vezetne Thierry-hez, vagy az igazgatóhoz, hogy jelentést tegyen a férfiról.
Mondjuk Linda nem egy szépségkirálynő. Persze ebben hatalmas szerepet játszik az is, hogy a hetven éves nagymamája is sokkal divatosabban öltözködik nála, a haját még mindig úgy hordja, ahogy hat éves kora óta és a szemüveg sem valami előnyös. Alkatilag elég alacsony és nem a karcsúság mintaszobráról másolta őt a teremtő, de nincs rajta semmi orvosolhatatlan probléma. Na jó, a viselkedése. De ő mindig is ilyen vén kisasszonyos volt és nem érzi szükségét a változtatásnak.
Nagy nehézségek árán áttornázza magát a fatörzsön, akkor jön még a tanár kérdése. Előbbi mérge továbbra sem oldódott, így még hátra sem néz, meg sem áll, úgy válaszol.*
- Nincs szükségem segítségre. *Jelenti ki nagyon is öntudatosan, és még az állát is kissé felszegi, nem mintha látszana belőle bármi is, hiszen távolodik a tanártól. Mindenesetre megy tovább.*

Tayler Thor Owain

TémanyitásTárgy: Re: Erdő   Vas. Márc. 14 2010, 22:41

"Magabiztos kisasszony" úgy tűnik nem értékeli azon szándékomat, hogy segítenék neki nem eltévedni. Ha nem hát nem. Nem erőszak a disznótor, csak a disznónak, ahogy mondani szokás. Én ugyan nem fogom zavarni, miért is tenném, semmi okom rá.
Jah..hogy a fenekét néztem. Melyik nő fenekét nem nézem én meg, ez ugyan nem fog itt tartani, vagy utána vonzani, még akkor sem, ha megállapításom szerint nem is ronda látvány. Mindent a szemnek elvet vallom, s abba nem fér bele egyéb egy mustránál, maximum egy kis flörtölés, amihez viszont Linda abszolút nem megfelelő partner. Na erről ennyit...
Ahogy figyelem távolodását úgy vélem, hogy bár nem tudja mit csinál, még közelről sem, csak nézek utána, továbbra is félrebiccentett fejjel. Ironikus hangételben morgok magamnak, talán a lány nem is hallja már, hisz egyre beljebb ér, s egyre jobban záródnak köré az erdő növényei.
- ÁÁ, hogy is lenne szüksége segítségre. Nem kell az, hisz ismeri az erdő minden részét. Menjen csak, bánj az ördög. Semmi kedvem tutujgatni egy...egy...áá.
Legyintek egyet, s elindulok az erdőben vissza az odúm felé, ami persze az erdő legsűrűbb része mögött van, abban az irányban, amerre Linda is halad, így kénytelen vagyok elhaladni mellette. Persze tartok pár méter távolságot kettőnk között, nehogy már azt higgye, hogy őt követem, vagy utána akarok menni, megelőzni, vagy hasonlók. Hangosan duhogva lépkedek az aljnövényzetben.
- Nem elég, hogy elrontja a napomat, még úgy tesz, mintha ő lenne a mindentudás példaképe, Kis fruska, mit tud még ő? Meg akarja hódítani az erdőt? Hát tessék..én ugyan nem állok az útjába. Menjen amerre lát.
Haladok előre, hátra sem nézve, nem foglalkozva vele, hogy mi lesz a lánnyal. Besokalltam volna? Hisz ez nem jellemző rám, hogy csak úgy itt hagyjam, mikor tudom jól, ennek rossz vége is lehet. Gondolatmenet végén meglassítok kicsit, de meg nem állok, csak hallgatom, hogy folytatja e útját, vagy sem.

Köszönet Gerard!
Linda Johnstone
Prefektus - Pilluamuleto

TémanyitásTárgy: Re: Erdő   Hétf. Márc. 15 2010, 11:28

*Mit érdekli őt, hogy a férfi ott morgolódik magában, hiszen úgy se hall belőle semmit. Meg különben is elmerül a gondolataiban, így igazán nem foglalkoztatja a tanár. Tekintetét újra a talajra szegezi és így tesz meg újra néhány lépést míg nem megtorpan. A lábán bizony egy gomba van, amit így hirtelen nem tud beazonosítani. Persze tippje van, de ez már akkor is felkelti az érdeklődését. Végül is az élővilág miatt jött ki az erdőbe. Le is guggol, gyorsan a főbe, kicsit odébb tolja a gazokat a gomba körül. Nagyjából úgy nézhet ki, mint amikor a kisgyerekek valami érdekeset találnak a földön és mindenképp közelebbi megvizsgálásra szorulna, pedig mondjuk az csak egy teljesen hétköznapi pénzérme.
Hogy közben közeledik a férfi, azt észre sem veszi, köszönhetően ezt talán annak, hogy Tayler igyekszik őt pár méterre elkerülni, meg Linda gondolatai egyébként is a gomba körül összpontosulnak és közben nagyban motyog is.*
- Talán barna csészegomba lehet, latinul peziza badia. A tölcsér alkata stimmel, méret a megszokottnál valamivel kisebb, és talán a csészegomba kalapja vörösesebb árnyalatú is... *Miközben beszél, már veszi is elő oldaltáskájából az egyik nagyobb méretű növényhatározót. Bizony még két ilyet cipel a táskájában. Amint előveszi, kicsit tornázik, hogy guggolás közben a térdén ki tudja nyitni a könyvet. Ekkor már a látókörébe befurakszik a karvezető-helyettes képe is, ami először kicsit meglepi, de végül csak rosszalló fejcsóválással fordul vissza a könyvhöz. Nem kíván hozzászólni, de amíg ezt a másik is így gondolja, addig igazán nem zavarja a jelenléte. Csak maradjon tisztes távolságban.
Ujjait sebesen húzza végig a névmutatón, majd mint akinek az élete múlik rajta, úgy lapoz a megfelelő oldalra, hogy ott megnézze a képet. Tekintete a gomba és a kép között jár... aztán hangosan fel is olvas a gomba külső adottságairól, mindezt persze magának. Tehát nagyon el van merülve az ő kis növényhatározókkal kikövezett szélű világában.*

Tayler Thor Owain

TémanyitásTárgy: Re: Erdő   Kedd Márc. 16 2010, 17:30

Lépek, haladok, lassítok, s megállok...
Így lehetne pár szóval leírni azt, hogy a lány mire rá nem vesz. Hisz azzal, hogy elmélyülten tanulmányoz valamit felkelti az érdeklődésemet. Bár ez a tény, hogy megállt mikor elmentem mellette, már jó pár méter megtétele után jutott el tudatomig, s az is, hogy valami hatalmas könyvben lapozgat.
~Magával hozta a könyvtárat is? Ez fantasztikus...más gyerekek inkább azért jönnek az erdőbe, hogy partnerükkel egy pár órát kettesben töltsenek, rejtettebb vidékeken elkalandozzanak, és még ők sem csinálnak ilyen felfordulást életemben, mint Linda.~
Gondlatmenet után lassan megfordulok, és elindulok visszafelé. Elég csendesen ahhoz, hogy ha netán belemélyed könyvébe ismét ne vegye észre, hogy előtte állok és nézem, hogy mit művel. Összefonom két karomat, oldalammal nekitámaszkodok egy fának, fejemet is nekidöntve annak, lábaimat is keresztbe vetem magam előtt.
- Megtalálta?
Hosszabb idő után szólalok meg, kíváncsi szemeket meresztve a lányra. Tényleg kezd érdekelni, hogy mit is keres itt, és minek cipel magával ekkora könyvet tanulmányozási célból. Jómagam inkább egy jegyzetfüzettel jöttem volna, meg egy ceruzával, hogy lerajzoljam, leírjam azt, amit felfedeztem, és szobámba bújtam volna bele a növényhatározók egyikébe.
Ellököm magam a fától, s közelebb lépek. Lassan, óvatosan, hogy ne lépjek rá a gombájára. Én is figyelni kezdem azt a fajt, amit talált, s meglepetésemre úgy tűnik, hogy egy új, a barna csészegombára hasonlító, de nem teljesen ugyan olyat talált.
- Ez érdekes...ismerek piros csészegombát, de az sokkal élénkebb színű, mint ez.
Felnézek a lányra, akihez egész közel kerültem így, ha ő el nem távolodott. A gomba mellett őt is fel kell, hogy fedezzem, hisz ha morcos vénkisasszony is, érdekes egyéniség.
- Linda, miért hordja ezt a ronda szemüveget? Eltakarja a szép szemét.
Egyáltalán nem bántó, gúnyolódó hangom, őszinte, és kicsit zavarodott hangon szólalok meg inkább, majd gyorsan elterelem a szót, hogy mintha nem is említettem volna semmit.
- Bocsánat, semmi közöm hozzá. Mit talált a könyvben?

Köszönet Gerard!
Linda Johnstone
Prefektus - Pilluamuleto

TémanyitásTárgy: Re: Erdő   Szer. Márc. 17 2010, 21:41

*Linda éppenséggel nem tartozik bele a "más gyerekek" kategóriába, hiszen a legkevésbé sem tekinthető átlagosnak. Őt nem szórakoztatják azok az elfoglaltságok, mint a többieket. Nem bulizik, nem hülyéskedik, septiben nem dohányzik és még csak a tanulást sem hanyagolja azért, hogy a barátaival lóghasson. Sőt! Konkrétan egy barátja van, akitől egyébként még a hideg is kirázza, de legalább volt mivel eldicsekednie hőn szeretett apjának. Neki a könyvek a barátai, amiket képes egész álló nap bújni.
Most is annyira belemerül az olvasásba és abba, hogy böngéssze a gombáról szóló fejezetet, hogy megint elkerüli a figyelmét a férfi, aki úgy fest már hobbit űz abból, hogy a frászt hozza szegény magányra vágyó lányra. Ugyanis most is sikerül a felszólalásával. Szegény lány ijedtében guggolásból ülőhelyzetbe kerül a hideg és nedves földön.*
- Nem hiszem el, hogy nem tud békén hagyni! *Csattan fel ingerülten, most pont olyan mint egy zsörtölődő vénasszony. Egyébként, ahogy újra igyekszik guggoló helyzetbe kerülni konkrétan látszik, hogy jobban figyel arra, hogy a könyv ne legyen sáros, mint arra, hogy ő maga. Sáros tenyerét egyszerűen csak a nadrágjába törli. Végül is, amilyen ritkán hordja ezt a ruhadarabot, nem számít különösebben.
Mérgelődve csóválja meg a fejét, de nem hajlandó tovább foglalkozni a férfivel. vagy legalább is nem szívesen tenné, de valahogy nincs túl sok választása, úgy hogy a tanár lényegében fölé áll. Ráadásul megint megszólal. Először csak egy nagyot szusszant, csak utána válaszol kimérten, de ez is felér egy legorombítással.*
- Attól, hogy ön nem ismer más árnyalatot, még létezhet és a könyv szerint létezik is. Engem inkább jobban foglalkoztat a szélén látható redőzet, ami erre a fajra nem jellemző. Mindegy. *Jelenti ki végül, de továbbra sem hajlandó felállni, vagy éppenséggel kibújni a könyvből. Ugyanis még nem adta fel azon szándékát, hogy ma még felfedezi az itteni élővilág érdekességeit. Bár már megfordul a fejében az is, hogy lehet, hogy hagynia kéne ezt az egészet, mert Owainnel a nyomában képtelenség bármit is csinálni.
A következő kérdésnél, már csak dühösen becsapja a könyvet. Ezt így nem lehet, és nem köteles eltűrni, hogy mások rá erőltetik a társaságukat, mikor a legkisebb szüksége sincs rá. Ingerülten áll fel a könyvvel a kezében, szemei villámokat szórnak és egyenesen felnéz a férfira.*
- Tényleg nem sértésnek szánom, de mit olyan nehéz felfogni azon, hogy nincs szükségem mások társaságára? Nem érdekel a bájcsevej és a rám tett sértő megjegyzései. Ha eddig nem sikerült a tudtára adnom, hogy azt szeretném, hogy hagyjon nekem egy kis nyugalmat, akkor most nyomatékosítom. *Már ezzel az iszonyú ridegséggel és szigorral is embereket lehet ölni, ez már szinte biztos. A szemüvegre tett megjegyzés egyébként az egyik legrosszabb volt, amit neki lehet mondani. Ennek története van és nem szívesen osztja meg másokkal, viszont harap érte.*

Tayler Thor Owain

TémanyitásTárgy: Re: Erdő   Szomb. Márc. 20 2010, 16:22

Legbelül kellemesen megmosolyogtat a lány, emlékeztet egy régi ismerősre, egy diáktársra. Jó, ő azért kicsit más volt, mert nem akart a saját öreganyjára hasonlítani, de ez a zsörtölődés, ez a leteremtést ismerős.
De nem mutatom ki neki ezt az érzést, egyrészt mert nem ismerem annyira, másrészt meg nem hinném, hogy fikarsznyit is érdekelnék megnyilvánulásaim, már ami a pozitívokat illeti. Ironizálni meg még így is tudok.
- Segíthetek netán felállni?
Elég egyértelmű, hogy még ha nyújtom is felé kezemet, elutasítja. Öntudatos, önálló lány ahhoz, hogy mindenféle segítséget elutasítson. Vagy az is előfordulhat, hogy makacs, mint egy öszvér. Lényegében ez most teljesen lényegtelen is.
- Egyrészt valóban nem ismerhetek minden egyes fajtát, másrészt mindig alakulnak ki újak...
Figyelmesen hallgatom őt, s belelesek a könyvbe is, melyet combján egyensúlyoz. A kíváncsiság visz erre rá, pedig tudom, hogy nem illendő cselekedet. Legalább olyan, mintha a velünk szemben ülő kezében olvasgatnánk az újságot. Hamar el is kapom tekintetemet, és újra a gombát lesem, mintha mi sem történt volna.
Linda hangneme hidegen hagy, kaptam már nála sokkal sértőbb, kioktatóbb megjegyzéseket is, és azt a hölgyet is sikerült végül az idegbaj szélére vinni. Tudom jól, hogy idegesítő fazon vagyok, de ez van, ezt kell szeretni. Továbbra is megmaradok a modoros hangvételnél, egyáltalán nem vagyok ideges szavai miatt.
- Kinek van szüksége társaságra? Különben meg ha az önnek sértő, hogy a szemét szépnek mondom, mert úgy is gondolom, akkor csak puffogjon. Legfeljebb azt hiszem kegyed egy vipera. Az erdőben meg ott tartózkodunk mindketten, ahol tetszik. Én legalábbis biztosan. De mivel felelős vagyok kegyedért, nem fogom itt hagyni, akkor sem, ha ez nem tetszik. Legfeljebb akkor, ha megígéri, hogy kimegy vissza a ritkásabb részekre.
Tudom, hogy egy ígéret nem sokat ér, mert vagy betartják azt, vagy sem, de azért a bizalom jelét adom ezzel. s elvárom, hogy viszonozva legyen. Nem kell egymást szeretni, de egy bizonyos tisztelet kijárna a másiknak, amibe beletartozik az is, hogy amit megígérünk betartjuk. Bár a tisztelet itt kicsit érdekesen alakul, hisz ha egy diáknak van mersze leteremteni a tanárát, s a tanár is érdekesen kezd bele a társalgásba, ott bizony valami baj van. Különös, hogy alig ismerjük egymást, mégsem vagyunk egymásnak szimpatikusak, legalábbis szikrázik köztünk a feszültség.
- Miért ragaszkodik ennyire ehhez a stílushoz?
Nem megyek el, csak egy méterrel eltávolodok a lánytól, hogy még mielőtt nekem ugrana időben tudjak reagálni, és félrelépjek, hogy aztán ő repüljön a bokrosba.

Köszönet Gerard!
Linda Johnstone
Prefektus - Pilluamuleto

TémanyitásTárgy: Re: Erdő   Hétf. Márc. 22 2010, 19:27

*A segítőkész kérdést nagyjából pont úgy kezeli, mintha a férfi az ég világon semmit nem mondott volna. Nem is fogadja el a nyújtott kezet. Nagyon jól meg tudja oldani maga is a felállást. Fogalma sincs miért kell a nőket mozgáskorlátozottnak nézni. Jó, persze, van aki szereti, de Linda konkrétan utálja, ha azt nézik ki belőle, hogy nem tud valamit megoldani ő maga egyedül. Szinte már sértőek is érzi. Neki csak ne akarjon senki segíteni, legyen szó akár a feltápászkodásról, vagy bármi másról.
Dühös, bosszús, mérges, haragos... ezek a jelzők illenek rá most a legjobban. Múltkor is az lett a vége egy hasonló esetnek, hogy egész egyszerűen sóbálvánnyá változtatta szegény Virágot. Most azért ezt nem fogja elkövetni, hiszen egy tanárról van szó. Az sem az ő stílusa, hogy nekiugorjon. Inkább megsértődik. Úgy érzi beletiportak a szabad akarat nyújtotta lehetőségekbe. Mélyen sértve érzi a szabadságát azzal a korlátozással, hogy nem csinálhat azt, amit akar.*
- Jó. Akkor nem látom értelmét a további itt tartózkodásomnak. *Tárgyilagos helyzetben használatos szavak most valahogy sértettnek hangzanak. Hogy hogyan is érti az "itt tartózkodás"-t, az elég kétes, bár jelenleg úgy érzi maga is, hogy ez az egész iskolára vonatkozik. Ebből az egészből semmi haszna nem volt és most még a kutatásába is beletipornak, nem hagyják békén. Tarthatatlan a helyzet.
Haragos tekintettel, ingerülten kezdi el a könyvet visszaszuszakolni a táskába, majd visszaveszi a vállára és ismét a tanárra néz. Nem reagálja le azonnal a kérdést, csak amikor megvan a pakolászással és újra felnéz a tanárra.*
- Ne szóljon hozzám. *Nem kiabál, sima hangnem, mégis érezhető a feszültség, szinte már fenyegetően hangzik. Azzal sarkon fordul és megindul egész egyszerűen kifelé. Na most csap zajt a járásával. Idefelé, még igazán igyekezett óvatos lenni - bár az más kérdés mennyire sikerült neki - viszont most a legkevésbé sem foglalkoztatja. Az a tipikus tinisértődés, hogy "jaj, engem elnyomnak". Ezek általában el szoktak múlni, remélhetőleg ez Lindánál sem lesz másképp.*

Tayler Thor Owain

TémanyitásTárgy: Re: Erdő   Kedd Márc. 23 2010, 14:16

Nagyobb meglepetést okozott volna, ha elfogadja a felé nyújtott segítő kezet. Pedig nem azért kapta, mert nő, vagyis nem ez volt a fő ok. Kezet nyújtok én fiúnak, férfinak is, ha tudom, hogy arra akár csöppnyi szükség lehet. De ha nem kel, hát nem. Szeretném felvilágosítani a kisasszonyt arról, hogy bizony egy iskola tagja, ahol szabályok vannak, s a szabályok már mindjárt akadályokat gördítenek az ő féltve őrzött szabad akadálya elé. Jelen esetben ugyebár engem, aki figyelmeztetem, hogy ugyan beljebb jöhet az erdőbe, ha megtűr maga mellett engem. Erre azonban nem ad esély, hisz puffogva indul vissza az iskola felé.
- Ha nem látja, nem...ha esetleg meggondolja magát szívesen látom itt újra.
El kell fojtanom bazsalygásomat, mellyel a ténykedését figyelem. Edzésben lehet, ha állandóan ekkora cók-mókkal rója az erdőt. Kíváncsi lennék arra, hogy az órákra mekkora pakkal vonul be. Tényleg, nem láttam még egyetlen órámon sem a hölgyikét. Utána kell nézne, hogy milyen tárgyakat vett fel.
- Gondolja megyek ön után beszélgetni, mikor ilyen rideg?
Szólok utána, miközben figyelemmel kísérem távozását. Természetesen nem fogok utána menni, hisz nem vagyok pofátlan annyira, mint amennyire ő azt véli rólam. Nekidőlök ismét az iménti fának, s amíg látom figyelem a most még hangosabb lépéseit.
El kell gondolkodnom azon, hogy mi is lehet velem. Vagy inkább a nőkkel. Mostanában egymás után futok bele egyre inkább kibírhatatlan nőszemélyekbe, és ha már egy lány is így viselkedik sajnálnom kell a felnövekvő fiú nemzedéket. Azt hiszem ez figyelmeztetés arra nézve, hogy kiokítsam a srácokat a női nem eme példányaival szembe...
Úgy látszik vissza fogom én még sírni Amelie és Kumiko szabadabb száját, mert hát Linda nekik épp ellentétjük. Amelie cserfességétől különösen. De bajos lesz így Linda élete, hisz ki tudja, hogy ő mire képes, ha nem nyilvánítja ki azt.
Ha a lány távozik végelegesen, akkor én is visszavonulót fújok.

Köszönet Gerard!
Layla Badra
Diák - Extremus

Female Vízöntő Jelige : XXI. A Világ

TémanyitásTárgy: Re: Erdő   Szer. Ápr. 14 2010, 17:48

*Végre süt a nap egy kicsit, ezért Layla is kimerészkedik. A mediterrán éghajlathoz szokott lány nem nagyon szerette a hideg, havas telet, de a tavasz már egész más. Végre egy kis életet lát a fekete-fehér tájon kívül, a Világ ébredezik. A föld azonban még hideg lenne a mezítlábhoz, így most cipő van rajta, csak egy szolid barna bőrcipő. Erre egy vastagabb barna vászonból készült nadrág lóg, és takarja a nagy részét, míg felül úgyszint barna, de sokkal finomabb anyagból készült hosszúujjú póló van, rajta egy szürkés-kékes-lilás köpeny, ami csak a fenekéig ér le, és csak egy csattal van összefogva. Kapucnija viszont nincs a fején, így jól látni vöröses haját, ami lilás árnyalatban is csillog, és pár szürke tincs is van benne. De most is takarja egyik félelmetes szemét. Hiszen a lány szeme színe ijesztő, ciánkék és sötétlila. Sminkje a mindennapos, szeme alatt a vöröses festék, míg szemhéján a csillogó aranyfényű púder.
Az erdőben lassan megáll, nagyot sóhajt, majd körbenéz az éeledező, lélegző tájon. A rügyező fák között még virágbaborult bokrok is vannak, de ő mégiscsak egy fát szeretne. Végül egy öregebb tölgyre esik a választása, és a szembelévő fához le is ül. Táskájából egy A5-ös méretű rajzfüzetet vesz elő, és felcsapja. Benne végig szebbnél szebb rajzok sorakoznak, virágokról, tájról, emberekről. Egyik övére csatolt szütyőből előhúz egy erősen elhegyezett ceruzát, és felnéz az égre. Az öreg tölgy kirajzolódik elötte, ahogy hátulról világítja a nap. Remek kép... Már csak a rajz hiányzik, ami máris készül.*

A hozzászólást Layla Badra összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Ápr. 14 2010, 18:04-kor.
Peter Moonlight
Diák - Pugnax

Male Nyilas Jelige : VIII. Erő

TémanyitásTárgy: Re: Erdő   Szer. Ápr. 14 2010, 18:00

Nem is gondolta volna, hogy ilyen korán valakibe belebotlik...
A fiú egész napját a szobájában töltötte, konkrétan az ágyában, a plafont bámulva, miközben néha nyöszörögve maga mellé pillantott, a könyveire. Rendben, tudásvágy megvolt benne, és meg is van, de a tanulásra elég nehezen szánja rá magát. Ugyanis a mostani anyagot már mindet elolvasta, de megpróbált előre is tanulni, felkészülni az órákra... Nem jött össze. Előbb nyomta el az álom, minthogy sikerüljön a könyveibe előre lapozni, és olvasgatni. Aztán nem rég, olyan egy órája tért magához álmából, és azonnal ide vetette az útja. Nagyon rég nem járt az erdőben, azon az ominózus napon volt, amikor úgy rettegett... hogy valakinek ártani fog. Ma van az újhold estéje, így valamivel nyugodtabb, de bágyadtabb is a tekintete. Nem olyan energikus, mint máskor. Habár, ezt az a lány honnan is tudná, akivel épp azon az estén hozta össze a sors... Teliholdkor.
Most csendes léptei nem zavarják meg a szikrázó napsütést, ami befurakzik a fák közé, habár megállítja magas, izmos alkata a napsugarak egy részét, s mögötte a sötét árnyék követi mozdulatait. Mikor észreveszi a furcs,a vörös hajú lányt, azonnal felébrednek benne az emlékek, és zavartan az övéhez nyúl, amelyen egy szütyő van, benne a gyógyszerrel... Ami aznap nem hatott túlságosan. Aztán közelebb lép, ő csupán egy egyszerű sötét pólót visel, totál egyszerű szabásút, egy farmert, és egy tornacipőt.
- Több itt a művész lélek, mint sejtettem. - mondja halkan, még távolabbról, hogy ne közvetlen mögötte szóljon a hangja, nehogy véletlen megrémissze, és egy pálcával a torkán találja magát. Látszik tekintetén, hogy még évődik a múlton, lehet, hogy nem is kellett volna idejönnie, ráköszönnie. De nem tudni, hogy a lánynak végül is mi jött ki a dolgokból, és jó lenne megtudni.
- Esetleg zavarok? Szeretnél tovább rajzolgatni csak? Mert ha így van, szívesen távozom és átadom a főszerepet a Tölgyfa és a természet javára.
Layla Badra
Diák - Extremus

TémanyitásTárgy: Re: Erdő   Szer. Ápr. 14 2010, 18:29

Layla nem a félős, ijedős lányok közé tartozik, így nem rémül meg a háta mögött hirtelen megszólaló férfihangtól. Mindössze felnéz készülő művéből, ami így láthatóvá válik. A rajz egész mutatós, mintha egy felnéző nyúl szemszögéből ábárzolná a világot, a szürke világot. A grafit itt-ott elkenődött, és volt, ahol a lány szándékosan kente el, a napsugarakat ábrázolva.
Ahogy hátrafordulva felnéz, takart szeméből félrecsúszik a vörös haja, így Peter az első ebben az iskolában, aki a lány teljes arcát megnézheti. Vonásai érzelemmentes hidegséget tükrznek, ugyanúgy, mint hangja.
-Nos, én még eggyel sem találkoztam. -Válaszol ugyanolyan halkan, mint a kérdés elhangzott, majd folytatja a továbbiakra felelve. -Nem, gyere nyugodtan. Sőt... Ülj le oda.
Mutat a vele szemben lévő tölgyfa tövéhez, a kiálló gyökerekre. Közben már visszafordul a laphoz, előszed még pár ceruzát, mind különböző színű és méretű. Felhúzza az egyik térdét, rátámasztja a spirálfüzetet, és figyeli még egy kicsit a fiút, akár leült akár nem. Igyekszik rögzíteni vonásait, hogy később emlékezetből is lerajzolja, hiszen azon a sötét estén nem tudta megfigyelni.
-Meggyógyultál? -Kérdezi, és fel sem néz a lapról, már el is kezdte Peter arcának körvonalait, de még várja, hogy egyhelyben maradjon. Elvégre ott áll, ahol akar, még foroghat is ha szeretne, de elég kényelmetlen rajzolni, ha az alany a háta mögött áll.
Peter Moonlight
Diák - Pugnax

TémanyitásTárgy: Re: Erdő   Szer. Ápr. 14 2010, 18:39

Persze, biztosan nem félős, csupán Peter nem ismeri annyira, hogy ezt tudja. Mikor a lány hátrafordul, a fiú néhány lépést közelebb lép, és érdeklődve pillant a rajzra. Mikor látja az elkenődött részt, amivel a lány a napsugarat akarta érzékeltetni, kicsi "cö-cö" hangot az ki, ciccegve, és megcsóválja a fejét.
- Ej-ej... Az egyetlen, amit a rajzórákon megtanultam, hogy nem szabad elkenni a ceruzát. Mindig azt mondta a tanár, hogyha el kell kenni, akkor ne ceruzát válasszon az ember, hanem pasztellkrétát, faszenet. Tudnám, hogy mi a fene az a pasztellkréta... - mondja, jelezve, hogy ő csak azt mondja, amit hallott, de igazából fogalma sincs, hogy hogyan kell rajzolni. Illetve az elmélet megy, a gyakorlattal ellentétben. A türkiz tekintet inkább magával ragadó, mint ijesztő, habár a a hideg hang nem túl bizalom gerjesztő, de nem olyan fajta, akit ez zavarna.
- Ó én már találkoztam.. Violettával és Jessicával. Igen, ők voltak a rajzos kedvűek. - erősíti meg a kijelentését, és az arcán átfut egy mosoly a lányok gondolatára. Mindkettő egy egyéniség, annyi szent. Aztán eltűnik az arcáról a mosoly, de nem kerül helyébe rossz érzés, csupán elmúlik a gondolat a fejében. Kicsit biccent, mikor a lány "hellyel kínálja", és könnyedén leül, nyugodtan, hátát nekidöntve a fának. Kicsit le is hunyja a szemét, éppen ekkor jön a lánytól a kérdés. Érzi, hogy őt figyeli, az arcát, így nem változik izmain semmi lényeges, csak egy halvány mosoly jelenik meg rajta.
Nem, sosem fogok kigyógyulni belőle...
- Pillanatnyilag úgy tűnik, hogy minden rendben van az egészségemmel. - mondja, még lehunyt tekintettel, így tökéletesen észre sem veszi, hogy a lány őt óhajtja éppen lerajzolni. Mikor kinyitja tekintetét, akkor is van olyan logikátlan, hogy mivel a lány szemben ül vele, nem látja a rajzot, és tökéletesen nem esik le neki, hogy azért pillantgat rá, mert a vonásait a rajz szempontjából lesi.
- És... A jó idő kicsábított a természetbe? Örülök, hogy közeledik a tavasz, ez a kedvenc évszakom. Habár, a tavasz-nyári átmenet is kellemes.
Layla Badra
Diák - Extremus

TémanyitásTárgy: Re: Erdő   Szer. Ápr. 14 2010, 19:07

A kritikára csak egy amolyan szúrós-játékos pillantást vet a fiúra, amiből látszik, hogy nem haragszik ám rá. Az utolsó mondatra kicsit elmosolyodik, de nem nevet fel, mindössze enyhén csillogó ajka széle szalad magasabbra. Talán mondana is valami csúnyát, de az idő során elkezdett szocializálódni, megszokta, hogy nem vághat az emberek arcába azt, amit akar.
-Nekem nem volt rajztanárom, aki ilyesmit mondhatott volna. Sosem tanultam rajzolni, magamtól jöttem rá. Szépérzékemre támaszkodva pedig ez igenis jól néz ki. És ha szerzel nekem faszenet, ígérem, azzal is rajzolok majd. A pasztelkréta pedig... Áh, nem fontos... -kikerüli a magyarázkodást, és a pasztelkréta mibenlétének kifejtését, helyette inkább arrébb terelgeti a puha belű, színes ceruzákat. Hangja viszont már nem annyira hideg-rideg, mintha megenyhült volna, amikor Peter helyetfoglalt.
-Remek... Remélem nem valami komoly. -mondja, miközben a rajzra koncentrál, egyszer-egyszer a fiúra pillnatva, majd az egyik ceruzát a füle mögé tűzi, a másikat a szájába veszi, persze mind más puhaságú. Most egy keményebb, halványan fogót használ, a vázlathoz. Majd kicseréli a füle mögött lévővel, és tovább figyeli Peter-t, aki láthatólag mitsem sejt ténykedéséről. Erre a gondolatra Layla csak elmosolyodik, és ciánszín szemeit a lapra szegezi, így hallgatja a kérdést. Egy bólintás után beszélni kezd, immár egész kedves hangon, és mindta valami érzelem is lenne benne, nem pusztán tényközlés. Persze szavai előtt kiveszi szájából a ceruzát.
-Én inkább a nyarat kedvelem... Végülis abban nőttem fel. Tavasszal még túl hideg van. Bár...Ilynekor nyílnak a virágok, és sok a rajzolnivaló. -íróeszközt cserél, tovább csiszol a rajzon, ami lassan készülőben van. A gyors rajzra specializálódott, de így is képes átlagon felüli teljesítményt nyújtani, felismerhető emberalakokat készíteni, esetleg kellemse tájakat.
Peter Moonlight
Diák - Pugnax

TémanyitásTárgy: Re: Erdő   Szer. Ápr. 14 2010, 20:01

Mikor a lány a megszólalására majdnem hogy vidáman reagál, tehát elmosolyodik, cseppnyi öröm burjánzik ki a fiúban, hiszen az iménti szavaiban nem az látszott, hogy egy könnyen megenyhülő lány, de azért még is csak sikeredett egy jobb mederbe terelni a beszélgetés hangulatát. Remélhetőleg. A türkiz tekintetű lány kissé nagyon furcsákat mond, így Peter értetlenkedve pillant felé. Aztán, mivel már a varázsvilágban él, vagy ilyesmi, inkább megpróbálja levakarni az arcáról a döbbentséget, hiszen itt bármi előfordulhat...
- Te... Nem jártál iskolába? - kérdi, próbálva a megrökönyödést kiűzni a hangjából, hogy nehogy kapásból megsértse. - Amúgy tényleg szép a rajzod, csak megemlítettem. És ha így óhajtod, szerzek én faszenet is. - mondja, egy kis mosollyal, oldva a keletkezhető feszültséget, a sulis kérdés miatt.
Kényelmesen üldögél, miközben a lány beszél hozzá, válaszolva a kérdésére. A jókívánságra, vagy is valami olyasmire, kisit biccent, tekintetében egy aprócska hálás köszönettel. A fiú pillantása sötét, majdnem hogy fekete, alig, vagy nem is lehet megkülönböztetni pupilláját a szivárványhártyától Tompán csillog a szeme, az arca felnőttes, halványan borostás is, de egész halványan, szokott törődni magával, és nem szokta hagyni, hogy a szakáll megjelenjen. Főleg, mert gyűlöli. Meg hát, fiatal is még hozzá... Elviekben. Gyakorlatban meg ugye bármi lehetséges.
- Pontosan honnan érkeztél? Dél-Európa? Görögországban, Olaszországban, Spanyolországban... Ilyen helyeken van meleg idő, nem? Vagy távolabbról jöttél? - kérdez, nyugodt érdeklődő hangnemben, figyelve a lány tekintetét, és persze azt a művészi káoszt, ahogy cserélgeti a ceruzákat, rajzolgatva. A fiú kicsit előredől, hiszen fogalma sincs, még mindig, hogy őt rajzolják, így nem tudja, hogy nem kéne testhelyzetet váltania.
- Amúgy Peter vagyok, Peter Moonligh és Pugnax... Ha jól emlékszem, még be sem mutatkoztunk egymásnak. De ha tévednék, és csak én vagyok olyan gyenge memóriájú, hogy nem emlékszem a nevedre, elnézést kérek. - toldja hozzá, de ennek a dolognak nem ad esélyt, Tényleg nem emlékszik a lány nevére.
Layla Badra
Diák - Extremus

TémanyitásTárgy: Re: Erdő   Szer. Ápr. 14 2010, 20:35

Nem olyan gonosz ő, csak nagyon kedvfüggő, egyik pillanatról a másikra képes személyiséget váltani, és simán a torkának ugrani bárkinek, bármikor. De minden jel szerint Peter tetszik neki, persze nem úúúgy, csak emberileg. Csillogó ciános türkizes szemében látszik is a kíváncsiság szikrája. A döbbent arckifejezésre megáll a kezében a ceruza, és maga felé dönti a papírt, hogy egyenesen a fiúra szegezze tekintetét, majd őszintén válaszol, hiszen nincs szégyelnivalója, meg amúgy sem érdekli, hogy mit gondolnak róla.
-Nem. De volt időm sokat olvasni, így bepótoltam. - semmi sértődöttség a hangjában, még a vállát is megrántja, de a továbbfűzött gondolatra azért ismét elmosolyodik, és visszafordul a rajzhoz.
- Köszönöm. És a faszenet is. Már előre. -majd elmosolyodik, és át is siklik a dolog felett, bár ha Peter kérdezni kíván, szíves örömest válaszol. Végül kezébe veszi az utolsó ceruzát is, amivel pár vonalat húz még, majd szépen elkeni az ujjával, minden probléma nélkül, majd leteszi a ceruzát, és színest ragad. Zöldet. Majd a kérdésre elmosolyodik, és rögtön válaszol.
-Tunéziából. Jó messze van, és nem veszélytelen. Hamar a sarkadra kell állnod, ha ott akarsz élni... - látszik, hogy elgondolkodik egy pillanatra, mintha emlékek törnének elő benne, de mindet visszatuszkolná abba a sötét zsákba, ahonnan előkúsztak. Ez arcán csak annyiban jelenik meg, hogy szemének csillogása lejebb hagy, tekintete a távolba fókuszál, és vonásai megenyhülnek. Majd megrázza egy kicsit a fejét, és visszatér a félkész rajzhoz. Egyáltalán nem zavarja, hogy Peter közelebb hajol, nem zavarja a rajzban, mostmár csak színezget, azt is mértékkel, csak a fa lombját és a füvet, a fiú alakját fekete-fehéren hagyja. Majd elmosolyodik, felemeli kissé szemöldökét, helyeselve, miszerint tényleg nem mutatkoztak be.
-Én Layla vagyok. Amúgy... - ismétli meg a fiú szavát, mosolyogva, és leteszi a ceruzát, majd Peter felé fordítja a művét. A képen saját magát látja, lehunyt szemmel, teljes testtel és fejjel is a fának dőlve, a fény felé fordulva. Egyik lába kinyújtva, a másik felhúzva, míg térdén pihen mindkét karja.
-Nos? Hogy tetszik? - kérdezi mosolyogva, és várja, hogy Peter elégedett-e önarcképével.
Peter Moonlight
Diák - Pugnax

TémanyitásTárgy: Re: Erdő   Szer. Ápr. 14 2010, 21:15

Azért a toroknak ugrást lehet hogy kihagyná, főleg, mert ha szó szerint történik, még a végén valaki megsérül, és nagy valószínűséggel nem ő lesz az a valaki. Már ha csak a magasságot, súlyt és a fürgeséget tekintjük. Annyira nem rázza meg, amikor a lány azt mondja, hogy nem járt suliba, már előtte felkészítette magát, hogy ez itt, egy ilyen különleges helyen talán nem is olyan furcsaság. Meg persze ő se járt volna, ha nem lett volna muszáj. Csak valószínűleg Layla nem a lustaság okából nem járt be, hanem módja se volt rá.
- Tunézia? Na... az tényleg messze van. Mondhatni fogalmam sincs, hogy ott milyen az élet. A földrajzi tudásom eléggé behatárolódott... Mesélnél nekem? - kérdezi, kérlelő kölyökkutya szemekkel, amiket már jó sok ideje gyakorol. A lány tekintetébe fúrja ezt a pillantást, habár ott inkább valami tompa csillogást lát, valami olyat, ami eddig nem volt ott, vagy csak épp máshogy. Csak elraktározza a gondolatot, nem teszi szóvá, inkább szépen-néz Aztán abbahagyja, és kicsit elmosolyodik a névre.
- Szép név, sokkalta különlegesebb mint az enyém, amiből a világon több milliárd van. - mondja, halványan bókolva, de nem csak csapja a szelet, őszintén gondolja a dolgot. A nevek hát... Mondhatni a mániái. Furcsa, hogy Tunéziát nem ismeri túlságosan, még is a Layla névről azonnal beugrik neki valami... - Éjszaka? Éjjel született? - Hát igen, valaki túl sokat internetezett és túl sokat olvasta a Behind the names-t. Persze ezeket a visszakérdezéseket a nevére érti, de a lány biztosan rájön erre. Mikor megmutatja neki a rajzot, amit eddig készített, Peter szája tátva marad, olyan meseszerűen, igazán tátva, miközben pislogva figyeli a rajzot.
- Engem rajzoltál? Ilyen gyorsan? Hú, ilyen fess lennék? *Kérdez vissza, egy kis mosollyal, miközben nézegeti a rajzot, méregetve, főleg az elmaszatolt részeket. Jelentőségteljesen azokra a részekre pillant, majd a lányra, de inkább kissé elvigyorodik, nem megemlíti újra. *
- Szép és gyors vagy. Mármint. Szépen és gyorsan rajzolsz. - javítja ki magát, úgy tűnik, hogy a mai napon elkél az önjavítgatás, eléggé mást mondott. Pedig anyanyelve az angol és az ír, habár elsődlegesen az ír, de angolul is anyanyelvi szinten beszél. Ilyeneket véteni... Maximum a bágyadtság teheti, ami az ilyen napokon rá akar telepedni. *
- Na várj... Csak tudnám, hogy én hogyan tudnálak téged megörökíteni...
Nadia Oronar
Diák - Pugnax

TémanyitásTárgy: Re: Erdő   Szomb. Ápr. 24 2010, 12:51

*Egy kicsit ledermed, mikor megölelik, de csak egy pillanatra, majd már ő bújik közelebb. Csak megrázza a fejét, jelezve, hogy nem akar róla beszélni, mert nem igazán van miről. Magában szépen elraktározza, és úgy jó. *
-Ne haragudj, nem szoktam ezt csinálni, nem tudom mi van velem.
*Mindezt belemotyogja Ed kabátjába, majd kibújik az ölelésből, és segít neki. Kicsit meglepődik Ed reakcióján, ő nem vette ezt ilyen komolyan. Az árvaházban legalább nem volt esély rá, hogy elhízik. Na meg legalább megtanult takarékoskodni.
-Nyugi, ettem minden nap egy szelet kenyeret. Annyit mindig bedobtak. Csak a közös étkezéseken nem vehettem részt. Az meg nem nagy cucc, sosem szerettem lemenni. Húú, várj. Három éve jöttem ki, akkor voltam tizennégy, és anyuék tíz éves koromban haltak meg. Akkor 2002-től 2006-ig. Négy évig. Így nem is tűnik olyan hosszúnak. De tényleg. Nincsen baj, már eljöttem onnan rég.
*Óvatosan végigsimít az arcán, majd hozzábújik.*
-Tudod, hogy ez nagyon jól esik. Mármint hogy meg akarsz védeni. Tényleg. Köszönöm.
*Lehunyja a szemét, és majdnem elalszik, de azért fél füllel figyel, csak nagyon elfáradt az állandó rohangálásban, meg ugrabugrálásban. Ráadásul a feje is elkezdett fájni. Nekidől a fa tőrzsének, és fejét hátrahajtva, szemét csukva tartva szólal meg.*
-Mesélnél egy kicsit magadról, Mert te már szinte mindent tudsz rólam, én meg még semmit.
Ez igaz. Látta már sírni, bolondozni, elgondolkodni, de ő még nem látta Edet, csak zavarban.*

///Ne haragudj, hogy csak most.///
Sponsored content

TémanyitásTárgy: Re: Erdő   

Erdő

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
20 / 21 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21  Next