Tornerans Mágusképző Szakiskola
Köszöntünk mindenkit az oldalon!

Amennyiben már regisztrált tag vagy, kérjük kattints a Bejelentkezés gombra, viszont ha vendég, nézz bátran körbe, itt is, és a főoldalon is (amit elérsz fent, a Főoldal gombra kattintva). Amennyiben regisztrálni akarsz, klikk a Regisztráció ikonra a fenti menüsortban, töltsd ki a tesztet, és pár nap után be lesz regisztrálva a karaktered!

Kellemes böngészést kíván: a vezetőség
Tornerans Mágusképző Szakiskola
Köszöntünk mindenkit az oldalon!

Amennyiben már regisztrált tag vagy, kérjük kattints a Bejelentkezés gombra, viszont ha vendég, nézz bátran körbe, itt is, és a főoldalon is (amit elérsz fent, a Főoldal gombra kattintva). Amennyiben regisztrálni akarsz, klikk a Regisztráció ikonra a fenti menüsortban, töltsd ki a tesztet, és pár nap után be lesz regisztrálva a karaktered!

Kellemes böngészést kíván: a vezetőség
Tornerans Mágusképző Szakiskola
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tornerans Mágusképző Szakiskola

Tornerans Mágusképző Szakiskola :: http://torneransmagusk.atw.hu/
 
Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) 75555681FőoldalKezdőlapLegutóbbi képekKeresésFelvételizésBelépésRegisztráció

Megosztás | 
 

 Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig)

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4, 5  Next
SzerzőÜzenet
Akane Achironu
Akane Achironu

nő Kos Jelige : XVIII. A Hold
Hozzászólások : 2752
Tantárgy(ak) : Átváltoztatástan tanár
Kor : 689

Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) Vide
TémanyitásTárgy: Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig)   Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) Icon_minitimeKedd Aug. 04 2009, 22:50

Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) Japanese-garden


Az itt kapható ételeket maga Akane sensei készítette diákjaival, így reméljük, hogy nagyon ízleni fog a kedves vendégeknek ^^ Ebben a kis épületben mindenki nyugodtan ehet, csodálhatja a természetet, kertet és a csendet élvezheti. Az asztaloknál csak el kell mondani mindenkinek, hogy mit szeretne kérni a lehetőségek közül és már ott is terem előtte gusztusosan tálalva.
S hogy mik ezek az ételek? Íme a számtalan variáció közül azok, amiket az Extremus-os diákjaink ajánlanak:

1. Sushi:
Fajták
Nigri (klasszikus)
A főtt rizsből elveszünk kb. 2 evőkanálnyit, és tömör golyóvá formázzuk. Egy kb. fél cm vékony halszeletet a kézfejünkre fektetünk, ráteszünk egy csipetnyi wasabit vagy reszelt tormát, és rányomjuk a rizslabdát. Mutató és hüvelykujjunk segítségével összenyomjuk, megfordítjuk, és tégla alakúvá formázzuk. Tálcára tesszük, vágott újhagymával, metélőhagymával díszíthetjük.
Maki
Kiterítünk egy bambuszrolót – ezt nevezik Makisunak, innen a neve (ennek hiányában egy tiszta konyharuhát). Ráfektetjük a nori lapot, kb. 1 cm vastagon beborítjuk rizzsel. Közepére rakjuk a haldarabokat, hús- vagy zöldségcsíkot, pl. uborkát. A roló segítségével feltekerjük, a rudat kissé összenyomkodjuk, és kb. 6 darabra vágjuk.
Temaki sushi
Sushi-tölcsérnek is nevezhetnénk. Kiterítünk egy kb. 15x10 cm nagyságú nori lapot, bal felét, kb. 4 cm szélesen beborítjuk 3 dkg rizzsel, közepébe nyomkodjuk a tölteléket (halat, zöldséget), és tölcsérszerűen feltekerjük. A végét összenyomjuk.
Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) 98645_makisushik450260

2. Yakitori:
Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) Yakitori

3. Ramen leves:

Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) Ramen.jpg1

4. Mochi (édesség):

Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) Mochi-with-red-bean

5. Yokan (szintén édesség):
Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) 2713656952_277ccdba2e

6. Egyedülálló módon, csak itt, csak most, vehettek pocky-t is! (aki nem tudná, szintén édesség) Egyet fizet kettőt kap akció van most nálunk, megéri a dobozokat vásárolni bőven. ^^
Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) Pocky
Vissza az elejére Go down
Jessica Canly
Diák - Pilluamuleto
Jessica Canly

nő Halak Hozzászólások : 144
Évfolyam : Első
Kor : 34

Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) Vide
TémanyitásTárgy: Re: Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig)   Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) Icon_minitimeSzer. Aug. 05 2009, 12:38

*Mostanában igen keveset tartózkodik szobáján kívül, de ma végre úgy döntött körülnéz, hiszen hallott ő is a négy hétről, na meg persze arról, hogy most éppen Japán hetet tartanak. SZóval úgy gondolta kisétál és körülnéz, így is tett, de mivel ma még nem evett semmit egyenesen a konyha felé tartott, ami tulajdonképpen inkább egy étteremhez hasonlít. Belép, zöld, tédig érő, kissé talán alkalmi ruhácskájában. Körülnéz és nagy bánatára nem talál bent senkit.*
~Most vagy a kaja nem jó, vagy pedig már mindenki végzett az evéssel, na sebaj.~*Helyet foglal az egyik asztalkánál, ami az ablaknál van, hogy kilásson a szép környezetre. Imádja a vizet, szóval elbűvöli a környezet, na meg persze a csodálatos növényzet, amit iskolatársai egy része alakított ki.*
~Lássuk csak... mit is együnk... Sushi? Nem,nem... az nem lenne az igazi, inkább valami levest.~*Gondolja amgában s azzal máris megjelent előtte egy tányér ínycsiklandozóan jól kinéző japán étel.*
~Szuper.~*El is kezdi bekanalazni, s igen tetszik az ízlelőbimbóinak. Közben néha-néha körülnéz, hátha megpillant valakit, de sajnos nem, így kissé elszomorodva néz ki ismét az ablakon. Miután végzett a leves elfogyasztásával, valami édességfélére gondolt. Meg is jelenik előtte pár kocka Yokan.*
~Hmm, még sosem ettem ilyet, de nem lehet rossz.~*Azzal el is kezdi fogyasztani, de csak lassan, nem szeretné ha hasfájás lenne belőle, meg még azért reménykedik benne, hogy valaki ide téved.*
Vissza az elejére Go down
Vendég



Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) Vide
TémanyitásTárgy: Re: Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig)   Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) Icon_minitimeSzer. Aug. 05 2009, 13:16

*Rufus a sok pihenés után végre visszatért tegnap az iskolába és mivel nagyon fáradt volt, ezért sajnos nem tudott eljönni a Japán konyhába, melyet iskolatársai csináltak, de most itt az alkalom, hogy megtömhesse a hasát. Ezért a reggeli felkelés utáni pihenés helyett a konyhába jön, hogy egy kicsit falatozzon a japán ételekből. Mielőtt belépne az étterembe egy kicsit elgyönyörködik az épületben, mivel ő angol gyerekként még sose látott ilyen "házikót". Lassan belép és nagy meglepetésére csak egy lány van itt, pedig ő a fél iskolára számított. A Pilluamuletos lánynak hangos köszön.
-Szia. Jó étvágyat! *a köszönés és a jókívánság mellé egy barátságos mosolyt is dob, majd leül az egyik asztalhoz, mert nem szeretné a lányt megzavarni.*
~Na, most mit is egyek, eszek kezdésnek egy sushit olyat még úgy se ettem.~*és a sushi már az asztalra is került és Rufus illedelmes angol gyerekhez méltóan elkezdte eszegetni az ételt. Majd miután befejezte már jött a következő ennivaló, ami egy kis mochi.*
Vissza az elejére Go down
Jessica Canly
Diák - Pilluamuleto
Jessica Canly

nő Halak Hozzászólások : 144
Évfolyam : Első
Kor : 34

Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) Vide
TémanyitásTárgy: Re: Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig)   Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) Icon_minitimeSzer. Aug. 05 2009, 13:25

*Lassan eszegeti az édességet, s közben ide-oda leseget, mint akinek semmi dolga. De hiszen jelenleg nincs is semmi dolga:D. Egy fiú jelenik meg, s oda köszön neki, igaz Jessica nem ismeri, de sebaj.*
- Szia, köszi szépen, viszont kívánom.*ő is rámosolyog a fiúra, ha már ilyen kedves volt vele. Ennek ellenére nem ül oda mellé, ami igencsak meglepi a leányzót, még nagyobb meglepetésre, a fiú Sushi kezd el eszegetni, amit a lány nem igazán tud elképzelni,mármint, hogy olyat fogyasszon. Na de mindegy is, néha-néha a srác felé pislog, abban reménykedve, hogy mégis átül hozzá, de mivel ez nem történik meg, úgy határoz majd ő oda huppan. Maximum elzavarják.*
~Na akkor hajrá, remélem nem fogom zavarni, bár az is lehet vár valakit és azért nem ült ide, de majd kiderül.~*Gondolja magában és máris fogja tányérkáját és odaáll mellé.*
- Szabad? Vagy talán vársz valakit?*Kérdezi, s közben reményteljesen mosolyog a fiúra. Hiszen ritkán van szerencséje társasághoz, amit néha nem is bán, de most jelenleg elege van a magányból.*
Vissza az elejére Go down
Vendég



Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) Vide
TémanyitásTárgy: Re: Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig)   Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) Icon_minitimeSzer. Aug. 05 2009, 13:40

*Rufus étkezés közben észreveszi a lány pislogásait és ő is visszonozza ezt, de mikor a lány hirtelen feláll, akkor Rufus egy kicsit meglepődik.* ~Már ilyen hamar elakar menni?...gyerünk Rufus szedd össze minden bátorságodat és beszélges vele, hisz már elég rég beszélgettél sulitársakkal~ *míg gondolkozik addig a lány odalép hozzá és leszeretne ülni asztalához, ekkor minden bátorságát összeszedi és egy mosoly mellett válaszol a lány kérdésére.*
-Szabad, nyugodtan ülj le, nem várok senkit csak nem akartalak megzavarni étkezés közben. Amúgy az én nevem Rufus Chamberlain és Pugnaxos vagyok. És téged, hogy hívnak?*kérdések sorozata hagya el száját.* ~Szegény lányt mindjárt elijesztem a kérdéseimmel.~ *pedig Rufus csak beszélgetni szeretne.*
Vissza az elejére Go down
Jessica Canly
Diák - Pilluamuleto
Jessica Canly

nő Halak Hozzászólások : 144
Évfolyam : Első
Kor : 34

Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) Vide
TémanyitásTárgy: Re: Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig)   Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) Icon_minitimeSzer. Aug. 05 2009, 14:34

*Igen, természetesen észverette, hogy viszonozták a néha-néha odapislogást, de azért ennek ellenére kissé meglepődik, mikor a feltett kérdésére, kissebb sorozattal bombázzák, na meg persze azon, hogy nem akarta megzavarni. Ugyanmár, ki hiszi ezt el?*
- Szuper, hát én sem akartalak megzavarni, de gondoltam azért teszek egy próbát, hátha nem küldesz el-*Mosoly.* És látod, sikerült...*Közben helyet foglal a fiú mellett.* Egyébként nem zavartál volna, de tényleg.*Kedves a fiúval, mint mindenkivel, hiszen nem adott okot rá, hogy ne legyan az vele.*
- Jessica Canly vagyok és pillus.*Válaszol a kérdésre, majd eszébe jut, hogy a fiú nemrég még sushit evett.*
- Milyen ízű volt a sushi amit előbb ettél? Bevallom én még sosem ettem és most sem mertem megkóstolni. Neked tetszett?*Tényleg kíváncsi a lány milyen lehet, de közben el is felejtette, hogy ő éppen enne, szóval hozzáfog és szépen elfogyasztja a sütijét, közben persze figyel a fiúra. Miután végzett, megtörli a pofiját, majd összerakja egy helyre a dolgokat, s azok szépen eltűnnek.*
Vissza az elejére Go down
Vendég



Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) Vide
TémanyitásTárgy: Re: Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig)   Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) Icon_minitimeSzer. Aug. 05 2009, 14:54

-Engem nem tudtál volna zavarni*ő is visszamosolyog*-Áhh, nem szoktam senkit se elküldeni, nem vagyok olyan típus, meg haragtartó se vagyok. Tehát én ilyen kis csendes, barátságos és békés gyerek vagyok. *Rufus csak azt felejtette el mondani, hogy néha megvillan az egója, majd válaszol a lány kérdésére mosolyogva.*
-Finom volt a sushi. És én is most ettem először ilyet, pedig már rég kiakartam próbálnia a japán konyhát, de mindig féltem tőle, hogy rossz kajákat választok. De úgy látszik tévedtem. *hát az biztos, hogy Londonban nem ilyen ételeket evett, de ez a japán kajákat finomnak találta.*
-És te már ettél japán ételeket?*kérdezi a lánytó.*-Mert bekell vallanom, hogy Londonban a szüleim nem engedték, hogy ilyen ételeket egyek, de mivel ők most nincsenek itt, ezért kipróbáltam. És bekell vallanom, hogy rosszabbra számítottam, de egy kellemes meglepetésben volt részem, úgyhogy ajánlóm, hogy te is kóstold meg a sushit.*a biztató szavakhoz egy mosolyt is add. De még ilyenkor se állnak le a fogaskerekek és gondolatai egy kis csendre bírják száját.*
~Nagyon aranyos lány, hiába az Angolokat tartják a legudvariasabb népnek, de én még ilyen barátságos és kedves lánnyal sose találkoztam.~
Vissza az elejére Go down
Jessica Canly
Diák - Pilluamuleto
Jessica Canly

nő Halak Hozzászólások : 144
Évfolyam : Első
Kor : 34

Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) Vide
TémanyitásTárgy: Re: Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig)   Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) Icon_minitimeSzer. Aug. 05 2009, 15:01

~Hát én ezt nemértem, állítólag mindenki magából indul ki, ami az esetek többségében igaz is, de akkor ha ő nem küldene el senkit, miért gondolta, hogy én igen? Úgy nézek én ki, mint aki mindenkit elzavar maga mellől?!~*Gondolja magában, majd tekintetével lassan végignéz saját magán.*~Nem nem hinném.~*Majd miután megnyugtatta saját magát, isméta fiúra réved.* ~És ahogy hallom egy kissé egoista, jó, hogy ránk nem szakad a mennyezet.~*Elkuncogja magát.*~Persze ez nem gond, legalább van önbizalma, bár nekem eleinte nem úgy tűnt.~
- Nem,még sosem ettem japán ételt, ezért is jöttem most ide, hogy megkóstoljam. A leves ami megjelent előttem egész jó volt, na meg persze a süti is, sőőt, olyat szivesen ennék hetente, de a sushitól még mindig tartok egy picit, de még van egy pár napom, hogy rászedjem magam.*Mondja mosolyogva.*
- Egyébként mit szoktál csinálni amikor nem eszel illetve beszélgetsz?*Jön egy újabb kérdés, hiába, a lány már régen beszélgetett és ez hiányzott neki, így fel kell készülnie Rufusnak, hogy ez így fog menni egy ideig, hacsak nem szökik meg a lány elől.*
Vissza az elejére Go down
Vendég



Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) Vide
TémanyitásTárgy: Re: Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig)   Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) Icon_minitimeSzer. Aug. 05 2009, 15:12

*Rufusnak feltűnik a lány kuncogása* ~Bár csak hallhatnám, hogy mit gondol rólam, biztos azért nevet ki, mert sokat beszélek Londonról.~*majd a feltett kérdésen egy kicsit gondolkozik és hamar válaszol is rá.*
-Hát szabadidőmben vagy túrázok, úszok vagy könyvet olvasok. Bár az útóbbi nem túl gyakran. *gyorsan javítja válaszát, nehogy a lány strébernek nézze. És vissza is kérdez.*
-És te mit szoktál csinálni?*majd egy nagy levegő vétel és egy mosoly után jön a következő kérdés.*
-Nehezeknek tartod a vizsgákat? Mert szerintem nagyon nehezek, bár lehet, hogy csak én nem készültem fel rájuk. *látszik, hogy Rufus is már rég beszélgetett.*
Vissza az elejére Go down
Konidik Longin
Prefektus - Pugnax
Konidik Longin

Férfi Szűz Jelige : Ki korán kel, az vagy pék, vagy hülye.
Hozzászólások : 1280
Évfolyam : Második
Kor : 31

Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) Vide
TémanyitásTárgy: Re: Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig)   Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) Icon_minitimeSzer. Aug. 05 2009, 15:23

*Mikor Longin kitalált a kastélyból remélvén hogy nem veszik észre,csodás illatot érzett és észre vett egy fiút és egy lányt.*
-Csatlakozhatok?Tudjátok még új vagyok,ma jöttem.*-mondja kicsit zavartan.*
-És meg is éheztem a nagy utazástól.Remélem nem zavartam meg semmit és megértem ha zavarok.-*folytatja nem sok jóra remélve és vár a lány vagy a fiú válaszára.

//nem baj hogy kezdő vagyok? Smile //
Vissza az elejére Go down
Jessica Canly
Diák - Pilluamuleto
Jessica Canly

nő Halak Hozzászólások : 144
Évfolyam : Első
Kor : 34

Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) Vide
TémanyitásTárgy: Re: Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig)   Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) Icon_minitimeSzer. Aug. 05 2009, 15:40

*Figyel a fiú válaszára, s igen meglepődik, amikor két dolgot is mond, amit maga Jess is szokott csinálni, lehet Rufus ezt félre érti és azt fogja gondolni, hogy az a baja, hogy olvas, s ki is javítja magát, persze nem biztos, hogy ezért, de azt biztosna észre veszi, hogy valamivel meglepte a lányt. Jessica gondolkodáa nélkül rávágja a választ a feltett kérdésre.*
- Rajzolni, úszni, olvasni, illetve sétálni. Persze nem muszáj elhinni, de erősen ajánlott.*Mondja, s közben sunyin néz rá.*
- A vizsgákat...*picit elgondolkodik, de ekkor odalép hozzájuk egy újabb srác.*
- Szia.*Köszön neki széles mosollyal.*
- Persze, csak nyugodtan. Jessica vagyok.*Mondja mosolyogva.*
- Dehogy zavarsz, nagyon finom a kaja, legalábbis a leves és a süti az volt, a sushit nem tudom, de Rufus állítása szerint az is jó. Bár bevallom, én annyira nem hiszek neki.*Ezt az utolsó mondatot kicsit halkabban mondta és inkább az újoncnak címezve, és rá is kacsintott, majd kuncogott egy sort.*
Vissza az elejére Go down
Vendég



Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) Vide
TémanyitásTárgy: Re: Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig)   Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) Icon_minitimeSzer. Aug. 05 2009, 15:47

-Nyugi elhiszem, hogy te is szoktál úszni.*mosolyog a lányra, majd kiváncsian hallgatná a kérdésére a választ ám ekkor egy kartársa odajön hozzájuk.*
-Nyugodtan ülj le, én Rufus vagyok és úgyszint Pugnaxos*köszönés képpen kezet nyújt a fiúnak.*
-És tényleg finom a kaja, de főleg a sushit ajánlom, hogy kóstold meg.*mosolyog kartársára és a lány halk beszédén még fel is nevet, de elfoltja. Majd kartársához fordul.*
-És hogy tetszik az iskola?
Vissza az elejére Go down
Konidik Longin
Prefektus - Pugnax
Konidik Longin

Férfi Szűz Jelige : Ki korán kel, az vagy pék, vagy hülye.
Hozzászólások : 1280
Évfolyam : Második
Kor : 31

Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) Vide
TémanyitásTárgy: Re: Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig)   Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) Icon_minitimeSzer. Aug. 05 2009, 15:54

-Elfelejtettem bemutatkozni,bocsánat Konidik Longin vagyok,de csak szólítsatok Longinnak.-*mondja és megrázza a feléje nyúló kart.
-Tudjátok még nem ismerek senkit.A szüleim küldtek ide.Itt jó a tanítás?-*Kezdi el a beszélgetést örülve hogy valakivel beszélgethet.*
~Végre valakik és még kaja is van ez maga a paradicsom~*gondolja és elvesz egy sütit és enni kezd várva a válaszra.*
Vissza az elejére Go down
Jessica Canly
Diák - Pilluamuleto
Jessica Canly

nő Halak Hozzászólások : 144
Évfolyam : Első
Kor : 34

Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) Vide
TémanyitásTárgy: Re: Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig)   Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) Icon_minitimeSzer. Aug. 05 2009, 16:12

~Hát ez szuper, úgy látszik ma igazán nagy szerencsém van, eddig nem találkoztam szinte senkivel, most meg... még jó társaságom is akadt, ráadásul két fiú.~*Jót mosolyog a gondolatain, persze közbe figyel a többiekre is, s jót kuncog, hogy a fiúj elbeszélnek egymást mellett.*~nah igen... előfordul~
- Én meg vagyok vele elégedve, teljes mértékben, de a vizsgák kicsit húzósak.*Mondja s közben körbenéz, hátha meglát még valakit jönni, de nem.*
- Egyél nyugodtan, nehogy éhen halj itt nekünk.*Jegyzi meg mosolyogva, hiszen látja, hogy a fiúnak tetszik a süti, majd egy tál sushira gondol, s már meg is jelenik, több pálcikával, hátha a fiúk is szeretnének belőle enni. Kissé ügyetlenül fog meg kettőt és próbálja felvenni a falatot, aminek az lesz az eredménye, hogy Rufus mellett elrepül, majd a földre érkezik, ahonnan el is tűnik.*
- Bocsánat, nem volt szándékos... *Vigyorog etgy sort, majd hozzáteszi.* Annyira.
Vissza az elejére Go down
Vendég



Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) Vide
TémanyitásTárgy: Re: Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig)   Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) Icon_minitimeSzer. Aug. 05 2009, 16:25

*Mosolyogva nézzi ahogy Jessica próbálja megenni a sushit, de nem sikerül neki és majdnem rajta randol az étel.*
-Jessica ne vegyünk fel védő ruhát, nehogy a sushival megölj minket?*mosolyog a lányra, természetesen ezt csak viccnek szánta és máris kér egy újabb sushi adagot amit Jessica elé tol.*
-Ha segítség kell akkor nyugodtan szólj.*mosolyog a lányra. Majd kartársa felé fordul.*
-Te is nyugodtan egyél, mert mi már ettünk csak Jessica mégnem nem kóstolta a sushit és azért játszik most vele. És a kérdésedre válaszol jó a tanítás itt, majd te is hamar megszereted. De mostmár tényleg egyél Longin, mert éhen halsz és a karvezető minket öl majd meg.*mosolyog*
Vissza az elejére Go down
Konidik Longin
Prefektus - Pugnax
Konidik Longin

Férfi Szűz Jelige : Ki korán kel, az vagy pék, vagy hülye.
Hozzászólások : 1280
Évfolyam : Második
Kor : 31

Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) Vide
TémanyitásTárgy: Re: Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig)   Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) Icon_minitimeSzer. Aug. 05 2009, 16:33

*Longin elmosolyodik Jessica "ügyességén" és megfog egy sushit , amit lelkesen eszik miközben újra kérdez:*
-Ti mióta jártok ide?
-És Rufus igazad volt tényleg nagyon finom ez a sushi!
*Fellelkesedve az evéstől bekap még néhány sütit és sushit.*
-Ti honnan jötetek én Londonból?
~Ilyen finom sushikat és sütiket!Miután elvégeztem a sulit Japánba költözök~
-Ti fogtok vizsgázni?Én mivel csak most jöttem nem.
Vissza az elejére Go down
Midorikawa Kumiko
Prefektus - Extremus
Midorikawa Kumiko

nő Halak Jelige : Mérgezett Fekete-Fehér
Hozzászólások : 2161
Tantárgy(ak) : Átváltoztatástan tanársegéd
Évfolyam : Második
Kor : 32

Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) Vide
TémanyitásTárgy: Re: Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig)   Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) Icon_minitimeSzer. Aug. 05 2009, 16:36

*A kimerítő napok sora, és a vizsgákra való készülés után, megkönnyebülten lép ki a teaházból, hogy a közeli konyhán végre, valami igazán hazait egyen. A haját még a teaházban leengedte és az idegesítő sminket is eltávolította. A fehér bőre persze elsőre úgy tűnhet, mintha púderezve lenne, de neki ez az eredeti bőrszíne.
A fekete alapon ezüst cseresznyevirágokkal díszített kimonóját magán hagyta, s abban vándorol át a meghitt vidéken a konyhába. Ahogy belép több diákot is megpillant, de egyiket sem ismeri. Egy pillanatig habozik, majd mivel ez az ismerkedés hete úgy dönt, ha engedik csatlakozik hozzájuk.*
- Sziasztok!
*Köszön oda kicsit messzebbről, majd végül megy fel kap egy adag rament és egy kis sushit, és odalép az ismeretlenekhez.*
- Hello! Kumiko Midorikawa, az extremus prefektusa vagyok.
*Mondja egy meghajlással, mivel a tálcát nem szeretné elengedni, meg amúgy is japán hét van...*
- Csatlakozhatok?
*Kérdezi meg és néz kérdőn a jelenlevőkre. Remélve, hogy maradhat.*
Vissza az elejére Go down
Jessica Canly
Diák - Pilluamuleto
Jessica Canly

nő Halak Hozzászólások : 144
Évfolyam : Első
Kor : 34

Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) Vide
TémanyitásTárgy: Re: Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig)   Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) Icon_minitimeSzer. Aug. 05 2009, 16:43

*Sötét pillantást vet Rufusra a megjegyzése miatt, majd elneveti magát. Igen, ez az ő stílusa, szereti picit megilyeszteni az embereket.*
- Nem kell, köszi.*Ismét tesz egy próbát a sushuval és láss csodát, még kicsit remegősen, de sikerül beletalálni a szájába. Kicsit ízlelgeti, majd megszólal.*
- Hm, hm, tényleg nem rossz, de a süti még mindig viszi a pálmát.*Azzal le is teszi a pálcikákat. Közben egy újabb "idegen" csatlakozik hozzájuk. Kár, hogy éppen most, mikor a lánynak mennie kell, ennek ellenére megvárja míg bemutatkozik.*
- Jessica Canly, pillus...*Lassan feláll.* Ha, megbocsájtotok, én most balra el, jók legyetek és lehetőleg ne nyírjátok ki egymást.*Néz a fiúkra egy széles mosollyal, majd elindul kifelé.*
- Sziasztok.*Köszön el és már ott sincs.*
Vissza az elejére Go down
Vendég



Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) Vide
TémanyitásTárgy: Re: Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig)   Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) Icon_minitimeSzer. Aug. 05 2009, 16:52

*Rufus egy kicsit nézzi, hogy sikerül-e megenni Jessicának a sushi és örül neki, mikor végre megtudta enni, anélkül, hogy őt eltalálta volna az étel. Majd válaszol Longin kérdésére.*
-Mivel csak tegnap jött létre ez a hely, ezért most vagyok itt először. *válaszol kartársának majd az újabb beszélgető partnernek köszön.*
-Szia! Én Rufus vagyok Pugnaxos és nyugodtan ülj le.*majd egy kicsit meglepődik mikor látja, hogy Jessica távozni kíván.*
-Szia, Jessica! A többi sushi már nem kell? *de mire a kérdést feltette addigra a lány már messze járt.*
-Nem kérsz még egy kis sushit Longin?*kérdezi kartársától, majd a lány felé fordul.*
-Jó étvágyat kívánok! *mosolyog.* És már bocsi, hogy megkérdezem, de milyen prefinek lenni?
Vissza az elejére Go down
Konidik Longin
Prefektus - Pugnax
Konidik Longin

Férfi Szűz Jelige : Ki korán kel, az vagy pék, vagy hülye.
Hozzászólások : 1280
Évfolyam : Második
Kor : 31

Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) Vide
TémanyitásTárgy: Re: Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig)   Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) Icon_minitimeSzer. Aug. 05 2009, 16:59

-Szia én Longin vagyok.-*nyújtja a kezét az újonnan érkezett lány felé*
-De jöhet még pár sushi Rufus.És pár sütit is adsz , nem érem el.*-mondja a fiú.Ekkor odanéz az evő lányra*
~Biztos ő is olyan éhes volt mint én~
-Prefektus vagy?-*kérdezi a másik Pugnaxos kérdése hallatán.*-az biztos jó lehet.
*Mikor befejezte a mondandóját föl állt és kivett még pár sushit.~Ilyen jó sushit még életemben nem ettem , lehet hogy azért mert még nem ettem sushit persze a mai nap az kivétel.
Vissza az elejére Go down
Midorikawa Kumiko
Prefektus - Extremus
Midorikawa Kumiko

nő Halak Jelige : Mérgezett Fekete-Fehér
Hozzászólások : 2161
Tantárgy(ak) : Átváltoztatástan tanársegéd
Évfolyam : Második
Kor : 32

Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) Vide
TémanyitásTárgy: Re: Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig)   Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) Icon_minitimeSzer. Aug. 05 2009, 17:09

*Kicsit megijeszti, hogy alig érkezik meg az egyetlen lány a társaságból rögtön le is lép, de nincs ideje megkérdezni miért megy el, ezért csak utána kiált.*
- Szia! Örülök, hogy találkoztunk!
*Aztán Rufus jóváhagyására leül és mielőtt enni kezd, még megkérdezi a fiúkat.*
- Én vagyok ilyen rémisztő vagy ti mondtatok valamit, hogy elment?
*Ezt követően pálcikáival ügyesen enni kezd, az evéshez kapcsolatos jó kívánságokra bólint és jelzi, hogy viszont kívánja, csak teli szájjal nem tud beszélni. Látja ahogy a fiúk a susikon osztozkodnak, és örül neki, hogy van akinek izlik a hazájában oly népszerű étel.*
- Prefektusnak lenni nem a legkönnyebb. Kötelességtudatot igénylő dolog. De én élvezem.
*Mondja mosolyogva, majd a leveses tálját felkapva kiisza a maradék levest.*
Vissza az elejére Go down
Vendég



Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) Vide
TémanyitásTárgy: Re: Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig)   Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) Icon_minitimeSzer. Aug. 05 2009, 17:22

-Mi nem mondtunk semmit rosszat, csak szegénykét nmegkínálam a sushival, de úgy láttom, hogy nem ízlik neki. De ne aggódj, semmi rosszat nem mondtunk neki, meg te se zavartad el.*mosolyog bíztatásként a lányra.*-Amúgy én életemben nem lennék prefektus, akkor se ha fizetnének érte, nekem túl stresszes.*míg beszél addig a tál shusit és a süti odaadja Longinak.*
-Na, jó megéheztem ezért eszek még egy kis sütit. És amúgy Kumiko Midorikawa, hogy szólíthatunk? *kérdezi a lánytól, mivel ezt nem mondta el nekik.*
Vissza az elejére Go down
Konidik Longin
Prefektus - Pugnax
Konidik Longin

Férfi Szűz Jelige : Ki korán kel, az vagy pék, vagy hülye.
Hozzászólások : 1280
Évfolyam : Második
Kor : 31

Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) Vide
TémanyitásTárgy: Re: Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig)   Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) Icon_minitimeSzer. Aug. 05 2009, 17:29

-Köszi-*köszöni meg a sütit és sushit*
-Te meik országból jöttél?-*fordul a lányhoz vigyázva nehogy elejtse a tálcáját*-Én Angliából.
*Longin folytatja az evést.*
-Nem is tudtam hogy ilyen finom a Japán kaja.De hol vannak az italok?Vagy azok nincsenek?
*Körbenéz de sehol nem lát semmien itókát*
~Itt van minden földi jó és nincs ital?Az meg hogy lehet?~
-Elfelejtettem mondani hogy én is Pugnaxos vagyok mint Rufus.
-És nálatok mindig ilyen finom ételek vannak?
~Ha igen én biztos oda költözök~
*Gondolja és bekap még néhány sushit és sütit miközben várja a lány válaszát*
Vissza az elejére Go down
Midorikawa Kumiko
Prefektus - Extremus
Midorikawa Kumiko

nő Halak Jelige : Mérgezett Fekete-Fehér
Hozzászólások : 2161
Tantárgy(ak) : Átváltoztatástan tanársegéd
Évfolyam : Második
Kor : 32

Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) Vide
TémanyitásTárgy: Re: Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig)   Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) Icon_minitimeSzer. Aug. 05 2009, 17:38

*Kicsit kételkedve nézi a fiúkat, de végül úgy dönt elhiszi, hogy nem ők tehetnek arról, hogy a másik elment. Rufus kijelentésére csak elmosolyodik.*
~ Ilyen hozzáállással jobb is ha nem leszel az.~
*Gondolja Majd mostmár kezet nyújtva, válaszol a kérdésre.*
- Kumiko.
*Mondja Rufusnak, majd Longin felé fordul, mert ő is kérdezgetni kezd tőle.*
- ööö nem tudom, szerintem csak a saké az ami, különleges de mivel az alkohol, azt tuti nem szolgálnak fel nekünk. A teaház meg itt van nem messze, de most egészen biztosan nem kaptok ott teát.
*Magyarázza, elfelejtvén megemlíteni, az okot a teaház zárvatartására.*
- Ha szomjas vagy egyél levest. Ez a ramen egész jó lett. Egyébként szerintem a japán ételek a legfinomabbak, de én elfogult vagyok.
*Fejezi be és egy darab sushit kap fel, hogy megegye.*
Vissza az elejére Go down
Vendég



Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) Vide
TémanyitásTárgy: Re: Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig)   Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) Icon_minitimeSzer. Aug. 05 2009, 17:52

-Fogadjunk, hogy ezt a sushit betudom dobni a számba.*miután kimondta a mondatot, feldobott egy sushit de az a feje mögött elment és egyenesen a földön landolt. Majd mosollyal az arcán a többiekhez fordult.*
-Még szerencse, hogy nem fogadtunk pénzbe, mert akkor most elég kevés lenne a zsetonom. *majd feláll és a sushi előtt megáll.*
-No, semmi baj! Mindjárt eltüntettem, csak megkeresem a pálcám.*miután már ötször végig tapogatta magát, rájön, hogy a pálcáját a szobában felejti.*
-Hát, ez most egy kínos pillanat, de sajnos a pálcám a szobámba maradt, nem tudnátok elvarázsolni ezt a sushit, míg bármelyik felnőtt meglátná?*piruló arccal fordul a többiekhez.*
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom



Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) Vide
TémanyitásTárgy: Re: Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig)   Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 

Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig)

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 5 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4, 5  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Tornerans Mágusképző Szakiskola :: Kalandok, programok :: Négy hét a világ körül :: Japán hét - Extremus-


Free forum | ©phpBB | Free forum support | Visszaélés jelentése | Legfrissebb megbeszélés